Pracownie Stacji Literatura 23: finał zgłoszeń 20 marca

09/03/2018 projekty

20 marca upływa termin naboru zgłoszeń do sześciu Pracowni Stacji Literatura 23. Skończyłeś właśnie pracę nad książką i szukasz wydawcy? Prześlij swój maszynopis i między 13 a 15 września 2018 roku weź udział w jednej z sześciu Pracowni Stacji Literatura 23.

 

BL_Img_2018.03.09_Pracownie_SL23_final_zgloszen_20 marca__www_top

 

20 marca upływa termin naboru zgłoszeń do sześciu Pracowni Stacji Literatura 23. To zmieniona forma rozpatrywania propozycji wydawniczych napływających do Biura Literackiego, która pozwoli zaoferować wszystkim ubiegającym się o publikację w wydawnictwie nowe warunki współpracy, oznaczające wybór od dziesięciu do dwudziestu najciekawszych projektów z każdej pracowni i pracę z doświadczonymi redaktorami.

 

Jesteś autorem wywiadów, eseistą, prozaikiem, tłumaczem, poetą przed debiutem lub po nim? Skończyłeś właśnie pracę nad książką i szukasz wydawcy? Prześlij swój maszynopis i między 13 a 15 września 2018 roku weź udział w jednej z sześciu Pracowni Stacji Literatura 23, towarzyszących najstarszemu polskiemu festiwalowi literackiemu, który od 2016 roku rezyduje na granicy polsko-czeskiej w Stroniu Śląskim i Siennej.

 

Zgłoszenia przyjmowane są w ramach sześciu projektów:

 

PRACOWNIA KRYTYCZNA: Szkice, reportaże literackie i wywiady
PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI: Poetyckie debiuty laureatów projektów
PRACOWNIA PO DEBIUCIE: Drugi i kolejny tom poetycki
PRACOWNIA PROZY: Opowiadania i powieści
PRACOWNIA PRZEKŁADOWA: Tłumaczenia na język polski
PRACOWNIA TWÓRCZA: 13. Połów. Poetyckie debiuty 2018

 

Przed wysłaniem zgłoszenia należy zdecydować, czy możliwy będzie przyjazd we wrześniu do Kotliny Kłodzkiej (warunki dojazdu i pobytu oraz przebieg zajęć będą podobne do tych z 2017 roku, a wszystkie szczegóły zostaną zaprezentowane wraz ze startem kampanii 23. edycji festiwalu). Następnie warto zapoznać się z każdym z projektów, by przesłać zgłoszenie w poprawnej kategorii. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

 

Książki i zestawy przyjmowane są poprzez formularz do 20 marca 2018 roku. Każdy może przesłać tylko jeden maszynopis w danym projekcie, a jeśli zgłasza się także do drugiego, to musi zaznaczyć, na udziale w którym zależy mu bardziej. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z deklaracją udziału w zajęciach w Siennej w ramach Pracowni Stacji Literatura 23 w dniach 13–15 września 2018 roku. Nieobecność na warsztatach przekreśla szansę na wydanie książki.

 

Informacje dotyczące każdej z Pracowni znajdują się na stronach internetowych w portalu Biura Literackiego (adresy poniżej). Podstawami do zakwalifikowania będą: kompletnie wypełniony formularz (dostępny tutaj: https://www.biuroliterackie.pl/formularz/) oraz maszynopis zgodny z wytycznymi dla danej Pracowni. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl..

 

Wyślij swoje zgłoszenie:
Formularz

 

Dołącz do wydarzenia na FB:
Wydarzenie na Facebooku

inne wiadomości z kategorii