Święta z Biurem Literackim 2021

Po raz drugi Biuro Literackie na świąteczny i noworoczny czas przygotowało dla czytelników wyjątkowy prezent – specjalną audycję, w trakcie której autorki i autorzy premierowych książek przygotowywanych na przyszłoroczną 27. edycję festiwalu, który po raz pierwszy jako TransPort Literacki odbędzie się między 22 a 25 września w Kołobrzegu, składają osobiste życzenia. Każdy ma coś innego do powiedzenia, własnym głosem, prosto od siebie. Warto jest się w te głosy wsłuchać, ale też wczytać.

 

 

Po raz drugi Biuro Literackie na świąteczny i noworoczny czas przygotowało dla czytelników wyjątkowy prezent – specjalną audycję, w trakcie której autorki i autorzy premierowych książek przygotowywanych na przyszłoroczną 27. edycję festiwalu, który po raz pierwszy jako TransPort Literacki odbędzie się między 22 a 25 września w Kołobrzegu, składają osobiste życzenia. W tym gronie nie brakuje debiutantek i debiutantów, laureatów projektów wydawniczych, uznanych poetek i poetów oraz tłumaczy. Całość uzupełniają chwilami zaskakujące i mało oczywiste piosenki świąteczne. Tradycyjnie mniej jest dzwoneczków, a część utworów ma uniwersalny, nie tylko bożonarodzeniowy charakter.

 

Przed rokiem mówiliśmy sobie, byśmy w tym samym gronie, wolni od pandemii, mogli ponownie składać sobie życzenia. Pandemia nie odpuszcza, te święta znowu nie będą takie jak dawniej. Niech chociaż te najbliższe dni pozwolą przywrócić to, co dla nas najważniejsze, co może być jakąś stałą, do której warto wracać, choćby raz do roku. Wspólnota tworzących i czytających w Biurze Literackim jest wyjątkowa. Każda z autorek i każdy z autorów ma coś innego do powiedzenia, własnym głosem, prosto od siebie. Warto jest się w te głosy wsłuchać, ale też wczytać. Oby w tym świątecznym czasie i w nowym roku czytanie nie było dla nas tylko świętem. Obyśmy potrafili na książki, nie tylko te z Biura, znajdować więcej czasu. Bo warto czytać!

 

Posłuchaj audycji

 

inne wiadomości z kategorii