Szykujcie się na pisanie wierszy i opowiadań

20/07/2020 projekty

Już tylko dwa terminy, w których napisać można tegoroczne doraźne wiersze lub opowiadania. To 25 lipiec i 25 sierpień. Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie we wspomnianych dniach.

 

BL_Info_2020.07.20_Szykuj_sie_na_pisanie_wierszy_i_opowiadan__www_top

 

Już tylko dwa terminy, w których napisać można tegoroczne doraźne wiersze lub opowiadania. To 25 lipiec i 25 sierpień. Zasady są proste: tworzymy wiersz lub opowiadanie, które nie mogą przekroczyć 2500 znaków. By tekst był brany pod uwagę, musi znaleźć się w nim cytat, news albo powszechnie znany fakt, który zaistnieje wyłącznie we wspomnianych dniach. Tekst musi być wysłany do godziny 23:59 za pomocą specjalnego formularza (adres poniżej).

 

To już trzecia edycja konkursu, który daje możliwość występu na Stacji Literatura 25. Wszystkie nadesłane utwory mają szansę znaleźć się w finale konkursu. Finalnym efektem całorocznego wspólnego pisania wierszy i opowiadań będzie almanach, który ukaże się we wrześniu 2020 roku. Wtedy też przekonamy się, na ile wiersze i krótkie prozy mogą w realny sposób opisywać oraz komentować rzeczywistość.

 

Wspólne pisanie organizują Biuro Literackie oraz Czarna Góra Resort, która ufunduje nagrodę główną w postaci weekendu dla dwóch osób w wybranym terminie sezonu zimowego, z pobytem w jednym z obiektów należących do kompleksu Czarna Góra Resort. Laureata lub laureatkę poznamy podczas Stacji Literatura 25. W pierwszych dwóch edycjach konkursu zwyciężyły wiersze Antoniny M. Tosiek i Katarzyny Szaulińskiej.

 

Wyślij zgłoszenie

 

inne wiadomości z kategorii