60% słów

13/09/2012 epika

Malicki nie sili się na eksperymenty, udziwnienia, nie szuka poklasku i chwilowego uznania. Jego “słowa” to zapis codziennych przeżyć, doświadczeń, chwil zatrzymanych w przelocie, składających się na banalną i nieskomplikowaną rzeczywistość, która choć szara i ponura, to koniec końców – nasza.

Wydawca
Biuro Literackie
Miejsce
Legnica
Wydanie
1
Data wydania
2003-04-26
Gatunek
Epika
Seria
Port Legnica 2003
Ilość stron
96
Format
145 x 205 mm
Oprawa
miękka
Projekt okładki
Artur Burszta
Projekt opracowania graficznego
Artur Burszta
ISBN
83-88515-36-5
spis treści

1. W tamtą
2. Stamtąd

opinie o książce

Bardzo lubię ten rodzaj prozy: wyzbytej wszelkiej pretensjonalności, nie silącej się na eksperymentatorskie kokieterie, nie aspirującej do wielkich diagnoz i syntez. Jest ona pokornym zapisem codziennego doświadczenia, notowaniem sytuacji, szczegółów, historyjek, urywanych rozmów, niedokończonych myśli, zmiennych uczuć.

Helena Zaworska

Entuzjazm poznawczy połączony z językową precyzją i wspaniałym wyczuciem rytmów i kadencji mówionej polszczyzny sprawia, że bardzo wyraźnie widzimy każdy szczegół opisanego w 60% słów świata.

Tadeusz Pióro

Maciej Malicki jest moim rówieśnikiem, gdybym myślał kategoriami pokoleniowymi, to bym napisał, że bardzo się cieszę, że mojej generacji przybyła taka prozatorska odsiecz. Ale i tak się cieszę, że mieszka w Świdrze, a nie powiedzmy w Wejherowie, że pisze o witrażach, a nie dajmy na to o dwóch łechtaczkach. Nie zatrzęsie polską kulturą, i chwała Bogu.

Bohdan Zadura