PRACOWNIA TWÓRCZA: 12. POŁÓW

Stacja_Literatura_22_-_Polow_2017_www

 

Realizowany po raz dwunasty Połów skierowany jest do poetów przed debiutem książkowym. Projekt ma na celu zauważenie i wyróżnienie najciekawszych młodych twórców oraz ułatwienie im literackiego startu. Wiersze laureatów trafią do tradycyjnego almanachu, który ukaże się na początku przyszłego roku. Nad jego kształtem z autorami pracować będą Marta Podgórnik i Marcin Sendecki.

 

Zmieni się sposób wyboru autorów, którzy zostaną zaproszeni do udziału w “Pracowni twórczej” Stacji Literatura 22. Czytaniem zgłoszeń (przesłanych do 20 czerwca) zajmie się tym razem redakcja Biura Literackiego – co dwa tygodnie wskazywać będzie autorów (maksymalnie szesnastu), których zestawy poetyckie zostaną zaprezentowane w biBLiotec na stronach internetowych wydawnictwa.

 

Autorzy zaprezentowanych zestawów wezmą udział w warsztatach, które 8 i 9 września w Siennej poprowadzą Marta Podgórnik oraz Marcin Sendecki. Tym razem obok zajęć praktycznych dla wszystkich uczestników przewidziano także konsultacje indywidualne. To dopiero po nich zostanie wyłoniona szóstka, maksymalnie ósemka laureatów dwunastej edycji Połowu.

 

Wśród najbardziej znanych uczestników Połowu znajdują się m.in.: Martyna Buliżańska, Sławomir Elsner, Katarzyna Fetlińska, Łukasz Jarosz, Szczepan Kopyt, Agnieszka Mirahina, Szymon Słomczyński, Julia Szychowiak i Dawid Mateusz. Ich debiutanckie książki nominowane były do licznych nagród literackichi wyróżniane wieloma z nich.

 

Zgłoszenia do udziału w Połowie przyjmowane będą poprzez formularz na stronie Biura Literackiego (link poniżej) aż do zamknięcia listy uczestników. Każdy z poetów może przesłać tylko jeden zestaw składający się z 12–13 wierszy. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z deklaracją udziału w zajęciach w Siennej.

 

Dzięki dotacji z MKiDN udział w zajęciach będzie bezpłatny, a uczestnicy będą mogli też skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty bezpośredniego transportu (z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia) oraz noclegów w miejscu realizacji zajęć w Siennej w kompleksie Czarna Góra Resort. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie do Połowu 2017.
Formularz

 

belka3

Literary Europe Live

projekty