Pierwsza książka wierszem 2020

Stacja_Literatura_25_-_Pierwsza ksiazka wierszem 2020__www_top

 

Pracujesz nad pierwszym tomikiem? Chcesz sprawdzić, czy jesteś już gotowa/gotowy na debiut? Weź udział w kolejnej edycji projektu wydawniczego, dzięki któremu tylko w kilku ostatnich latach zadebiutowało już pięcioro autorów, a trójka kolejnych kończy prace nad swoimi książkami. Projekt adresowany jest wyłącznie do laureatów Połowu Biura Literackiego lub konkursu im. J. Bierezina w Łodzi. Pozostałe osoby przed debiutem książkowym zaproszone są do udziału w 15. edycji Połowu, czyli w projekcie wydawniczym Poetyckie debiuty 2020.

 

W finale projektu znajdzie się od 8 do 16 osób. Wszystkie zostaną zaproszone do udziału w pracowni, którą podczas Stacji Literatura 25 między 10 a 13 września 2020 roku w Stroniu Śląskim i Siennej poprowadzi Joanna Mueller. Decyzja o tym, czyja książka zostanie wydana, zapadnie do końca października 2020 roku. Laureaci projektu poza możliwością pracy z redaktorką Biura Literackiego i wydaniem książki będą zaproszeni na jedną z kolejnych edycji festiwalu. Zajęcia rozpoczną się realizacją zadań, które zostaną przekazane uczestnikom jeszcze przed Stacją Literatura.

 

Każdy może przesłać wyłącznie jeden, kompletny i gotowy tom wierszy zawierający od minimum 20 do maksimum 30 wierszy. Należy także dołączyć konspekt zawierający informacje o książce, takie jak: podejmowany temat, idea przewodnia, na czym polega nowatorstwo projektu i co scala poszczególne utwory w jeden tom. Wysyłka jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz (link poniżej) do 29 lutego 2020 roku.

 

Niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Warunkiem rozpatrzenia propozycji jest wniesienie na konto 71 1050 1575 1000 0022 7732 9062 opłaty w wysokości 25 zł na pokrycie kosztów związanych z lekturą, oceną nadesłanego tekstu oraz obsługą projektu. Osoby, które zadeklarują udział w projekcie, o wynikach naboru zostaną poinformowane mailowo do końca maja 2020 roku. Organizator projektu Biuro Literackie zastrzega sobie możliwość zmiany powyższych warunków.

 

By znaleźć się na ostatecznej liście uczestników, konieczne będzie wypełnienie deklaracji udziału. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie

Dołącz do wydarzenia

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

projekty