Pracownia czytelnicza 2023

 

Jesteś czytelniczką lub czytelnikiem i szukasz w książkach czegoś więcej niż tylko przyjemności z lektury? Starasz się nadążać za wszystkimi najważniejszymi premierami? Otwierasz się na nowe obszary i doznania? Szukasz dobrych rekomendacji? Lubisz dyskutować o książkach w doborowym towarzystwie? Cenisz spotkania z tymi, którzy tak jak Ty kochają czytać i potrafią z pasją opowiadać o swoich lekturach? Między 21 a 24 września 2023 roku w Kołobrzegu odbędzie się festiwal TransPort Literacki 28. Obok kilkudziesięciu wydarzeń z udziałem autorek i autorów z kilkunastu krajów, a także finałów projektów wydawniczych, warsztatów dla księgarzy oraz pracowni otwartych wierszem i prozą, zaplanowany został cykl zajęć dla czytelniczek i czytelników.

 

Zajęcia dla wybranej w ramach niniejszego naboru grupy zostaną poprowadzone przez uznanych dziennikarzy i dziennikarki, krytyków i krytyczki oraz wykładowców i wykładowczynie. Szczegółowy program zostanie zaprezentowany 17 maja 2023 roku. Zajęcia będą miały kameralny charakter. O wyborze zadecyduje krótka, licząca maksymalnie trzy zdania wypowiedź rozwijająca zdanie „Czytam naturalnie, ponieważ…”. Propozycje przyjmowane są poprzez formularz. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Przy wyborze uczestniczek lub uczestników decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Osoby spoza Kołobrzegu ponoszą we własnym zakresie koszty noclegów, posiłków i dojazdu na miejsce wydarzenia. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu.

 

Pracownia czytelnicza jest częścią TransPortu Literackiego 28. Organizator festiwalu Biuro Literackie zastrzega sobie możliwość zmiany powyższych warunków. Osoby, które zadeklarują udział w projekcie, o wynikach naboru zostaną poinformowane mailowo do końca kwietnia 2023 roku. Wszelkie dodatkowe informacje na temat projektu pojawiać się będą na profilu Biura Literackiego na Facebooku. Ponadto najważniejsze informacje przesyłane będą drogą mailową. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl. Festiwal realizowany jest we współpracy z miastem Kołobrzeg, samorządem Pomorza Zachodniego oraz Unią Europejską w ramach programu Kreatywna Europa.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty