Pracownia czytelnicza 2024

 

Jesteś czytelniczką lub czytelnikiem i szukasz w książkach czegoś więcej niż tylko przyjemności z lektury? Starasz się nadążać za wszystkimi najważniejszymi premierami? Otwierasz się na nowe obszary i doznania? Szukasz dobrych rekomendacji? Lubisz dyskutować o książkach w doborowym towarzystwie? Cenisz spotkania z tymi, którzy tak jak Ty kochają czytać i potrafią z pasją opowiadać o swoich lekturach? Między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu odbędzie się festiwal TransPort Literacki 29. Obok kilkudziesięciu wydarzeń z udziałem autorek i autorów z kilkunastu krajów, a także finałów projektów wydawniczych oraz warsztatów dla księgarzy i bibliotekarzy, zaplanowany został cykl zajęć dla czytelniczek i czytelników.

 

Zajęcia dla wybranej w ramach niniejszego naboru grupy zostaną poprowadzone przez uznanych dziennikarzy i dziennikarki, krytyków i krytyczki oraz wykładowców i wykładowczynie. Szczegółowy program zostanie zaprezentowany 4 kwietnia 2024 roku. Zajęcia będą miały kameralny charakter. O wyborze zadecyduje krótka, licząca maksymalnie trzy zdania wypowiedź rozwijająca zdanie „Czytam naturalnie, ponieważ…”. Propozycje przyjmowane są poprzez formularz (link poniżej) do 31 stycznia 2024 roku. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby spoza Kołobrzegu ponoszą we własnym zakresie koszty noclegów, posiłków i dojazdu na miejsce wydarzenia. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu.

 

Pracownia czytelnicza jest częścią TransPortu Literackiego 29. Organizator festiwalu Biuro Literackie zastrzega sobie możliwość zmiany powyższych warunków. Osoby, które zadeklarują udział w projekcie, o wynikach naboru zostaną poinformowane mailowo do końca marca 2023 roku. Wszelkie dodatkowe informacje na temat projektu pojawiać się będą na profilu Biura Literackiego na Facebooku. Ponadto najważniejsze informacje przesyłane będą drogą mailową. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl. Festiwal realizowany jest we współpracy z miastem Kołobrzeg, samorządem Pomorza Zachodniego oraz Unią Europejską w ramach programu Kreatywna Europa.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Posłuchaj podcastu o szczegółach tegorocznego naboru
Posłuchaj dlaczego warto wziąć udział w naborze
Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty