Pracownia nauczycielska 2024

 

Jesteś nauczycielką lub nauczycielem języka polskiego w szkole podstawowej albo średniej? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie najnowszej literatury krajowej i zagranicznej? Dowiedzieć się więcej o aktualnych trendach, poetykach, książkach, autorkach i autorach? Weź udział w zajęciach Pracowni nauczycielskiej podczas festiwalu TransPort Literacki 28 między 6 a 9 czerwca w Kołobrzegu.

 

Warsztaty zostaną poprowadzone przez uznanych krytyków i krytyczki oraz wykładowców i wykładowczynie. Szczegółowy program zostanie zaprezentowany 4 kwietnia 2024 roku. Zaplanowano łącznie dwie sesje. Pierwsza odbędzie się w piątek 7 czerwca, druga w sobotę 8 czerwca, obie w godzinach 9:00–11:00. O wyborze będzie decydować Twoje portfolio.

 

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz (link poniżej) do 31 stycznia 2024 roku. Portfolio powinno zawierać opis kariery dydaktycznej osoby aplikującej wraz z linkami odsyłającymi do konkretnych stron i materiałów audio oraz wideo. Osoby zakwalifikowane ponoszą we własnym zakresie lub z ramienia szkoły koszty noclegów, posiłków i dojazdu na miejsce wydarzenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Pracownia nauczycielska jest częścią TransPortu Literackiego 29. Podstawową grupę uczestników będą stanowić poloniści i polonistki ze szkół średnich z Kołobrzegu. Osoby z innych rejonów Polski, które zadeklarują udział w projekcie, o wynikach naboru zostaną poinformowane mailowo do końca marca 2024 roku. Wszelkie dodatkowe informacje na temat projektu pojawiać się będą na profilu Biura Literackiego na Facebooku.

 

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl. Festiwal realizowany jest we współpracy z miastem Kołobrzeg, samorządem Pomorza Zachodniego oraz Unią Europejską w ramach programu Kreatywna Europa. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany powyższych warunków.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Posłuchaj podcastu o szczegółach tegorocznego naboru
Posłuchaj dlaczego warto wziąć udział w naborze
Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty