PRACOWNIA OTWARTA: Czytam naturalnie

Stacja_Literatura_22_-_Czytajm naturalnie_www

 

Jak czytać współczesne książki? Prozatorskie oraz te, które stawiają przed czytelnikami jeszcze większe wyzwanie, czyli tomiki poetyckie? Jak dobierać swoje lektury? Czytać nowości czy sięgać po klasykę? Czy podążać za zestawieniami bestsellerów? A może polegać na bibliotekarzach? Jakim krytykom i mediom ufać?

 

Co zrobić, by lektura była przyjemnością? Czytać w domu czy w podróży? Z rana albo wieczorem? Zaczynając od końca czy jednak od początku? Z kim i gdzie dzielić się swoimi wrażeniami z lektury? Czy kupować tradycyjne książki czy też e-booki? Co robić z książkami, które się już przeczyta? Jak zachować się w towarzystwie bardziej oczytanych osób?

 

Na te i inne pytania w trakcie Stacji Literatura 22 w Stroniu Śląskim oraz Siennej (8 i 9 września 2017 roku) w ramach “Pracowni otwartej” spróbują opowiedzieć z perspektywy czytelniczek oraz autorek książek (napisanych w różnych gatunkach): Justyna Bargielska (“Jak czytać prozę”) i Andrzej Sosnowski (“Jak czytać poezję”).

 

By wziąć udział w zajęciach, należy za pośrednictwem formularza na stronie Biura Literackiego (link poniżej) przesłać do 20 czerwca krótki (minimum jedna strona znormalizowanego maszynopisu) tekst z odpowiedziami na powyższe pytania. Najciekawsze wypowiedzi będą stanowić punkt wyjścia do zajęć i zostaną opublikowane na stronie Biura Literackiego.

 

Dzięki dotacji z MKiDN udział w zajęciach będzie bezpłatny, a uczestnicy będą mogli też skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty bezpośredniego transportu (z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia) oraz noclegów w miejscu realizacji zajęć w Siennej w kompleksie Czarna Góra Resort. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie do “Pracowni otwartej”.
Formularz

 

belka3

Literary Europe Live

projekty