PRACOWNIA PIOSENKI: Muzyka z poezją

Stacja_Literatura_22_-_Muzyka z poezją_www

 

Piosenki z dobrym tekstem oraz ich autorzy od samego początku odgrywali na festiwalu Biura Literackiego ważną rolę. Już w trakcie pierwszej edycji festiwalu w 1996 roku wykonywane były piosenki do wierszy Marcina Sendeckiego. Rok później odbył się pamiętny koncert z udziałem Krzysztofa (Grabaża) Grabowskiego, Macieja Maleńczuka i Marcina Świetlickiego. W kolejnych latach na festiwalu prezentowana była twórczość wielu ważnych polskich tekściarzy.

 

W 2013 roku książkami m.in. Lecha Janerki i Bartka (Fisza) Waglewskiego zainaugurowaliśmy świetnie przyjętą przez czytelników serię “33. Piosenki na papierze”. W tym roku w trakcie festiwalu specjalnym gościem będzie Kora, której wydaliśmy zbiór Stoję, czuję się świetnie. Oprócz tego zaplanowaliśmy specjalne wydarzenie i publikację książek Leonarda Cohena, Boba Dylana oraz Patti Smith –autorów wielkich utworów poetyckich.

 

Wszystkie te okoliczności są doskonałym pretekstem do tego, by podczas wrześniowej Stacji Literatura 22 w Stroniu Śląskim uruchomić “Pracownię piosenki”. Zapraszamy do niej autorów tekstów piosenek oraz twórców parających się tłumaczeniami śpiewanych tekstów. Zajęcia dla nich poprowadzą doskonali specjaliści, twórcy piosenek oraz przekładów tekstów: Filip Łobodziński i Daniel Wyszogrodzki.

 

Do udziału w zamkniętych warsztatach, jakie 8 i 9 września odbywać się będą w warunkach domowych w miejscowości Sienna, oddalonej o 5 kilometrów od Stronia Śląskiego, zaprosimy od dziesięciu do piętnastu autorów, którzy prześlą do 20 czerwca od trzech do siedmiu swoich tekstów lub przekładów piosenek poprzez formularz dostępny na stronie Biura Literackiego (link poniżej). Poza zaproszeniem do udziału w “Pracowni” najlepsze z tekstów opublikowane zostaną w biBLiotece.

 

Dzięki dotacji z MKiDN udział w zajęciach będzie bezpłatny, a uczestnicy będą mogli też skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty bezpośredniego transportu (z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia) oraz noclegów w miejscu realizacji zajęć w Siennej w kompleksie Czarna Góra Resort. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie do “Pracowni piosenki”.
Formularz

 

belka3

Literary Europe Live

projekty