PRACOWNIA PIERWSZEJ KSIĄŻKI: Pierwsza książka

Stacja_Literatura_22_-_Pierwsza_ksiażka_www

 

Wśród laureatów jedenastu edycji Połowu jest blisko trzydziestu autorów, którzy wciąż nie wydali swojej pierwszej książki. Z niektórymi z autorów utrzymujemy stały kontakt, czytamy kolejne wersje książek, publikujemy nowe wiersze w biBLiotece. Wszystkich staramy się wspierać, wierząc, że wcześniej czy później zadebiutują i odniosą sukces.

 

Każdy z nich pracuje nad pierwszą książką. Niektórzy od niedawna, inni od wielu lat. Są tacy, którzy czują się już gotowi, i tacy, który uważają, że jeszcze mają czas. Dla jednych i drugich uruchamiamy specjalną “Pracownię pierwszej książki”, w której zajęcia oraz indywidualne konsultacje poprowadzą najlepsi specjaliści od debiutów, jakich mamy w Biurze Literackim – Roman Honet i Joanna Mueller.

 

Nabór ma charakter zamknięty i ograniczony jest do laureatów Połowu, którymi są autorzy zestawów wierszy opublikowanych w arkuszach wydawanych w latach 2007–2009 oraz almanachach z lat 2010–2016. Zastrzegamy sobie możliwość warunkowego zaproszenia twórcy, którego maszynopis przesłany został na nasz adres między wrześniem 2016 a majem 2017 roku i zrobił na nas wrażenie.

 

Osoby spełniające powyższe warunki prosimy o przesłanie poprzez formularz na naszej stronie (link poniżej) w nieprzekraczalnym terminie 20 czerwca maszynopisu książki. Do udziału w “Pracowni” zaprosimy tylko dwunastu, maksymalnie szesnastu autorów. Do końca 2017 roku zdecydujemy, czy któremuś z autorów zaproponować dalsze prace i wydanie książki.

 

Dzięki dotacji z MKiDN udział w zajęciach będzie bezpłatny, a uczestnicy będą mogli też skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty bezpośredniego transportu (z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia) oraz noclegów w miejscu realizacji zajęć w Siennej w kompleksie Czarna Góra Resort. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie do “Pracowni pierwszej książki”.
Formularz

 

belka3

Literary Europe Live

projekty