PRACOWNIA PRZEKŁADOWA: Klasyka od nowa

Stacja_Literatura_22_-_Klasyka od nowa_www

 

Biuro Literackie uruchamia nowy konkurs dla osób, które zajmują się tłumaczeniem literatury pięknej. Szukamy autorów przekładów klasyki, dzieł twórców, którzy zmarli przed 1947 rokiem. W tej edycji konkursu preferowane będą tłumaczenia poetyckie oraz prozatorskie z literatury anglojęzycznej, co nie wyklucza oczywiście rozpatrywania propozycji z innych języków. Interesują nas zarówno przekłady tekstów, które dotąd nie były tłumaczone na język polski, jak i nowe wersje znanych utworów.

 

Czekamy na zestawy uwzględniające od trzech do siedmiu wierszy lub fragment prozy (najlepiej opowiadanie) liczące minimum pięć stron znormalizowanego maszynopisu. Każdy z tłumaczy może przesłać zgłoszenia maksymalnie dwóch różnych autorów. Plik uwzględniający także oryginał tekstu należy uzupełnić krótkim biogramem tłumaczonego autora. Tak przygotowaną propozycję prosimy przesłać poprzez formularz dostępny na stronie Biura Literackiego (link poniżej).

 

“Klasyka od nowa” swój finał będzie mieć podczas festiwalu Stacja Literatura 22 w ramach “Pracowni przekładowej”, do której zaprosimy autorów najciekawszych tłumaczeń. Wyboru najlepszych autorów, którzy prześlą swoje propozycje do 20 czerwca 2017 roku, dokonają Kacper Bartczak i Jacek Dehnel. Obaj 8 i 9 września w Siennej poprowadzą zajęcia i konsultacje indywidualne dla laureatów konkursu.

 

Poza udziałem w “Pracowni przekładowej” oraz konsultacjami nagrodą w projekcie będzie publikacja przekładów w biBLiotece na stronach wydawnictwa, a dla wybranej osoby możliwość wydania w przyszłości swoich tłumaczeń w Biurze Literackim. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i mogą w nim wziąć udział autorzy o już ustalonym dorobku. Przesłane tłumaczenia muszą być premierowe czyli niepublikowane w książkach, prasie i Internecie.

 

Dzięki dotacji z MKiDN udział w zajęciach będzie bezpłatny, a uczestnicy będą mogli też skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty bezpośredniego transportu (z Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia) oraz noclegów w miejscu realizacji zajęć w Siennej w kompleksie Czarna Góra Resort. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

Wyślij swoje zgłoszenie do “Pracowni przekładowej”.
Formularz

 

belka3

Literary Europe Live

projekty