Wydaj książkę poetycką 2024

 

Jesteś poetką lub poetą po debiucie? Chcesz opublikować w 2024 roku swój kolejny tomik w Biurze Literackim i zaprezentować go podczas festiwalu TransPort Literacki w Kołobrzegu? Wyślij swoją propozycję książkową poprzez formularz dostępny na tej stronie. Koniecznie dodaj „Konspekt”, w którym zaprezentujesz w kilku zdaniach swój tom. Wskaż, czym Twoja książka odróżnia się na tle innych współcześnie wydawanych tomików poetyckich i dlaczego powinna być opublikowana przez nasze wydawnictwo.

 

Każda osoba może przesłać maksymalnie trzy propozycje książkowe w ramach jednego terminu naboru. Zgłoszenia (każdy projekt osobno) przyjmowane są w tej edycji naboru w dwóch terminach. Pierwszy do 30 listopada 2023 roku do godziny 23:59 – z myślą o osobach, które chcą opublikować książkę w pierwszej połowie 2024 roku. Drugi do 31 stycznia 2024 roku do godziny 23:59 – z myślą o osobach, których książki mogą zostać opublikowane w drugiej połowie 2024 roku. Wysyłka jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu.

 

Warunkiem rozpatrzenia każdego zgłoszenia jest wniesienie na konto 71 1050 1575 1000 0022 7732 9062 opłaty w wysokości 75 zł na pokrycie kosztów związanych z lekturą, oceną nadesłanego tekstu oraz obsługą naboru. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. Osoby, które dokonają wpłaty, a ich książka nie zostanie wskazana do publikacji, ale będzie zarekomendowana do udziału w projekcie „Pracownia działań nad książką wierszem 2024” zostaną zwolnione z opłaty zgłoszeniowej do tego projektu

 

Na co mogą liczyć autorki i autorzy, którzy podejmą współpracę z Biurem Literackim? Książki publikowane są równolegle w dwóch formatach – w wersji papierowej i jako e-book. Wydawane są bez finansowego wkładu autora, z którym wydawnictwo dzieli się zyskami ze sprzedaży każdego egzemplarza. Mają zapewnioną szeroką dystrybucję, docierają do księgarń w całej Polsce, wszystkich głównych sieci i sklepów internetowych. Około 20 procent nakładu stanowią egzemplarze dla recenzentów, jurorów nagród literackich, a także tłumaczy i zagranicznych wydawców.

 

Każdy tytuł ma wyznaczoną z bardzo dużym wyprzedzeniem datę premiery w księgarniach. W tygodniu po ukazaniu się książki wydawnictwo zapewnia premierze recenzje, rozmowę z autorem lub autorką, komentarze, prezentacje fragmentów. Do tego dochodzą zarejestrowane w profesjonalny sposób czytania z udziałem wybitnych muzyków, filmowa rozmowa wokół książki i profesjonalna sesja zdjęciowa. Drugim obok premiery najważniejszym momentem dla książki jest prezentacja w trakcie festiwalu, w którym uczestniczy kilkusetosobowa publiczność z kraju i zagranicy, w tym dyrektorzy festiwali i ważnych instytucji.

 

Ogłoszenie wyników w pierwszym terminie naboru nastąpi między 11 a 15 grudnia 2023 roku, w drugim między 7 a 21 marca 2024 roku. W obu przypadkach odbędzie się to poprzez wiadomość mailową przesłaną na adres ze zgłoszenia. Brak przesłanej w tych terminach wiadomości oznaczać będzie, że odstąpiliśmy od wydania książki. Informujemy także, że na żadnym z etapów naboru nie odpowiadamy na pytania na temat losów nadesłanych propozycji. Nie piszemy recenzji wewnętrznych ani nie oceniamy pisemnie zgłoszeń, a po zamknięciu rekrutacji usuwamy propozycję z naszej bazy.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Posłuchaj podcastu o szczegółach tegorocznego naboru
Posłuchaj dlaczego warto wziąć udział w naborze
Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty