Wydaj książkę prozatorską 2023

Jesteś prozaikiem lub prozaiczką po debiucie? Chcesz opublikować w 2023 roku zbiór opowiadań lub powieść w Biurze Literackim i zaprezentować swoją książkę podczas festiwalu TransPort Literacki 28 między 21 a 24 września 2023 roku w Kołobrzegu? Wyślij swoją propozycję wydawniczą poprzez formularz dostępny na tej stronie. Koniecznie dodaj „Konspekt”, w którym zaprezentujesz motywy główne i zagadnienia tematyczne całości. Wskaż, czym Twoja książka odróżnia się na tle innych współcześnie wydawanych tytułów i dlaczego powinna być opublikowana przez nasze wydawnictwo.

 

Każda osoba może przesłać maksymalnie dwie propozycje książkowe. Zgłoszenia (każdy projekt osobno) przyjmowane są poprzez formularz do 31 stycznia 2023 roku do godziny 23:59. Wysyłka jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu. Warunkiem rozpatrzenia każdego zgłoszenia jest wniesienie na konto 71 1050 1575 1000 0022 7732 9062 opłaty w wysokości 75 zł na pokrycie kosztów związanych z lekturą, oceną nadesłanego tekstu oraz obsługą naboru. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

 

Na co mogą liczyć autorki i autorzy współpracujący z Biurem Literackim? Książki publikowane są równolegle w dwóch formatach – w wersji papierowej i jako e-book. Wydawane są bez finansowego wkładu autora, z którym wydawnictwo dzieli się zyskami ze sprzedaży każdego egzemplarza. Mają zapewnioną szeroką dystrybucję, docierają do księgarń w całej Polsce, wszystkich głównych sieci i sklepów internetowych. Około 20 procent nakładu stanowią egzemplarze dla recenzentów, jurorów nagród literackich, a także tłumaczy i wydawców zagranicznych.

 

Każdy tytuł ma wyznaczoną z bardzo dużym wyprzedzeniem datę premiery w księgarniach. W tygodniu po ukazaniu się książki wydawnictwo zapewnia premierze recenzje, rozmowę z autorem lub autorką, komentarze, prezentacje fragmentów. Do tego dochodzą zarejestrowane w profesjonalny sposób czytania z udziałem wybitnych muzyków, filmowa rozmowa wokół książki i profesjonalna sesja zdjęciowa. Drugim obok premiery najważniejszym momentem dla książki jest prezentacja w trakcie festiwalu, w którym uczestniczy kilkusetosobowa publiczność z kraju i zagranicy.

 

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi między 23 marca a 30 kwietnia 2023 roku poprzez wiadomość mailową przesłaną na adres ze zgłoszenia. Brak przesłanej do 30 kwietnia wiadomości oznaczać będzie, że wydawnictwo odstąpiło od wydania książki. Jednocześnie informujemy, że na żadnym z etapów naboru nie odpowiadamy na pytania na temat losów nadesłanych propozycji. Nie piszemy recenzji wewnętrznych ani nie oceniamy pisemnie zgłoszeń, a po zamknięciu rekrutacji, w przypadku jeśli zrezygnujemy z publikacji książki, usuwamy ją z naszej bazy.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty