07/02/22

Poetyckie debiuty z Pracowni Biura Literackiego

Artur Burszta

Strona cyklu

Strona A, strona B
Artur Burszta

Menadżer kultury i społecznik.

 

W 63. odcinku „Strony A, strony B” „streszczenie pieśni” oraz „Komunizm, gówno i może cię kocham”. Naszymi gośćmi będą Tomek Gromadka i Julek Rosiński, laureaci ubiegłorocznej edycji „Pierwszej książki wierszem”. Za tydzień drugie i kolejne książki poetyckie Przemka Suchaneckiego, Karoliny Sałdeckiej i Marcina Mokrego.

W ten sposób, licząc poprzednie spotkanie z Marią Krzywdą, Krzysztofem Chronowskim i Jakubem Wiśniewskim, laureatką i laureatami projektu „Pierwsza książka prozą”, poznamy ósemkę autorek i autorów z projektów wydawniczych Biura Literackiego. Ich publikacje zostaną zaprezentowane podczas zbliżającego się wielkimi krokami TransPortu Literackiego.

Przed nami jeszcze dwie premiery z Połowu 2021 – almanachy z debiutami poetyckimi i prozatorskimi. A zatem aż dziesięć książek z blisko trzydziestu w festiwalowym planie to publikacje z pracowni. Ile będzie za rok książek z tegorocznego naboru? Mamy nadzieję, że równie dużo. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 lutego.

Chcesz sprawdzić, jak bardzo otwarta i otwarty jesteś na to, co teraz najciekawsze we współczesnej muzyce? Dziejące się z dala od list przebojów, rankingów i głównych spotify’owych playlist? Posłuchaj dwunastu piosenek wybranych przez Artura Bursztę. To będzie najbardziej szalona muzyczna podróż ze wszystkich dotychczasowych!