07/02/22

Prozatorskie nowości z Pracowni Biura Literackiego

Artur Burszta

Strona cyklu

Strona A, strona B
Artur Burszta

Menadżer kultury i społecznik.

 

Coraz mniej czasu na wysyłkę zgłoszeń w tegorocznych projektach wydawniczych Biura Literackiego. Spróbujemy dzisiaj wesprzeć prace tych, którzy piszą prozę, za tydzień tych, którzy piszą poezję. Naszymi gościniami i gośćmi będą laureatki i laureaci poprzednich edycji projektów, którzy wydali albo za chwilę wydadzą swoje książki w Biurze Literackim. Dzisiaj Krzysztof Chronowski (Nieobecność), Maria Krzywda (Wszystko dobrze) i Jakub Wiśniewski (Myja). Za tydzień Tomek Gromadka (Komunizm, gówno i może cię kocham) i Julek Rosiński (streszczenie pieśni). Za dwa tygodnie Marcin Mokry (żywe linie nowe usta), Karolina Sałdecka (Rekuhkara) i Przemysław Suchanecki (O).

Po ostatniej audycji „Jak spełnić marzenia o własnej książce”, która zaliczyła rekordową słuchalność, gdzie zagraliśmy wyłącznie krajową muzykę, dostałem sporo listów z przesłaniem „grajmy więcej polskich kawałków”. No to dzisiaj zagramy ich aż dwanaście. Na początek trójka muzyków związanych z naszym festiwalem, potem trzy piosenki z zaskakujących literackich płyt, później trójka „szybkich” chłopaków i na koniec trzy debiuty, których nie można przegapić. Cytując klasyka: „Dziwny, dziwny, dziwny czas”. A parafrazując jednego z bohaterów dzisiejszego odcinka: „Chciałbym być tylko tam, gdzie byłem,/ Bo zniknąłem tu, gdzie jestem”.

Powrót do „Strony A, strony B” okazał się dla mnie w tym tygodniu taką pozytywną recydywą. Mam nadzieję, że i dla Was słuchanie tego odcinka będzie przyjemnością!