debaty / ANKIETY I PODSUMOWANIA

Olbrzymi impuls

Mariusz Partyka

Głos Mariusz Partyki w debacie "Co dał mi Połów?".

strona debaty

Co dał mi Połów?

Przystępowałem do Połowu z nadziejami, ale też z dość trzeźwą oceną sytuacji. Ucieszyło mnie wydanie arkusza poetyckiego, jak również uczestnictwo w antologii Połowu. Ogólnie rzecz biorąc cała oprawa towarzysząca temu wydarzeniu (klip poetycki, wyjazd do Kołobrzegu, wywiady i wiersze na stronie Biura Literackiego) była bardzo interesująca i pokazywała, że rzeczywiście mam do czynienia z jedynym w swoim rodzaju wydawnictwem w Polsce.

Jeżeli chodzi o sprawę, która wzbudziła mieszane uczucia, to była nią kwestia zasad, jakie Połowem rządziły, a które to zasady, w ciągu niemal dwóch lat trwania, zmieniały się, co w końcu doprowadziło do zamazania obrazu. Na początku była jednak mowa o tym, że debiutancka książka któregoś z wyłowionych zostanie wydana. Miała to być nagroda, podobnie zresztą jak w poprzednich edycjach.

Wychodzi na to, że projekty książek wyłowionych autorów były takie słabe, albo wydawnictwo w tym czasie rezygnowało z wydawania debiutów w ogóle.

Z perspektywy czasu uważam, że Połów to ciekawa inicjatywa, szczególnie dla autorów jeszcze nie do końca ukształtowanych, dla których może to być olbrzymi impuls do dalszej pracy.