debaty / ANKIETY I PODSUMOWANIA

Nie boli, a może być przyjemnie

Katarzyna Fetlińska

Głos Katarzyny Fetlińskiej w debacie "Co dał mi Połów?".

strona debaty

Co dał mi Połów?

Co dał mi projekt “Połów”? Moja odpowiedź będzie krótka, konkretna i zupełnie apoetycka: dał mi pierwszą poważną publikację i pewną szansę na następne, moje nazwisko przestało być anonimowe oraz miałam możliwość wystąpić publicznie na Porcie Wrocław przed sporą widownią.

Tło: uważam “Połów” za bardzo wartościowy, unikalny projekt, ponieważ wszystko odbyło się na zasadzie sprawiedliwości i bezstronności. Nie należy obawiać się kumoterstwa rozważając wzięcie udziału w projekcie. Jako osoba, która nie przepada za zbytnim angażowaniem się w świat literatów, zamknięta w sobie i w swojej chałupie zostałam potraktowana tak samo jak ci, którzy mieli już bezpośredni kontakt z Biurem. Spotkałam się z serdecznością i pobłażliwością wobec moich dziwactw, co było dla mnie ogromnie pozytywnym zaskoczeniem. Zaufałam ludziom, z którymi przyszło mi współpracować.

Zachęcam do wysyłania tekstów, tak jak i ja zostałam zachęcona. Nie boli, a może być przyjemnie. No i wydaje mi się, że można wiele się nauczyć na warsztatach. Tak obiektywnie – podobno nauczyłam się większej pewności siebie i rozwinęłam skrzydła. Subiektywnie – gdyby nie czytanie na głos na warsztatach, być może nie dowiedziałabym się, że chcę zajmować się sztuką performance.