Codzienne wiadomości z Biura Literackiego, premiery i zapowiedzi, a także relacje z wydarzeń.

Konrad GÓRA: Wojna (pieśni lisów)

19/10/2020 premiery

Nakładem Biura Literackiego w okolicznościowej serii „25}25” ukazała się książka Konrada Góry, laureata tegorocznej edycji Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Wojna (pieśni lisów) to wybór 25 utworów, w których ludzie, najmniejsze ze stworzeń, razem z innymi zwierzętami wzniecają wojnę i pieśń.

WIĘCEJ

książki

Siemion Chanin z książką w Biurze Literackim

13/10/2020 zapowiedzi

Siemion Chanin, współtwórca tekst-grupy „Orbita”, jest jednym z pierwszych poetów, którzy rozpoczęli performatywne poszukiwania cech wspólnych między różnymi formami wyrazu. Eksperymenty łotewskiego poety otwierają również wachlarz nowych możliwości pisania i tłumaczenia. Już 18 listopada tego roku Siemion... WIĘCEJ

Spotkania autorskie Katarzyny Szaulińskiej

09/10/2020 wydarzenia

Biuro Literackie i Coffeedesk zapraszają na spotkanie autorskie z Katarzyną Szaulińską – pochodzącą z Kołobrzegu poetką i prozaiczką, autorką debiutanckiego zbioru wierszy Druga osoba. Wydarzenie odbędzie się 15 października o godz. 18:00 w kawiarni Coffeedesk (ul. Mazowiecka 24).

WIĘCEJ

autorzy

Różni AUTORZY: Wiersz i opowiadanie doraźne 2020

07/10/2020 premiery

Nakładem Biura Literackiego ukazała się antologia Nikt nie jest sobą nawet na wyspie. Książka jest efektem wspólnego pisania wierszy i opowiadań przez 34 autorki i autorów. Pisane przez cały rok teksty układają się we wspólny archipelag i stwarzają przestrzeń do dyskusji na temat minionych dwunastu miesięcy.

WIĘCEJ

biBLioteka nr 13/2020

29/09/2020 w bibliotece

Szczęśliwa trzynastka już w sieci. W najnowszym numerze Magazynu Literackiego biBLioteka Juliusz Pielichowski i Marcin Szuster rozmawiają o szkicach i opowiadaniach Elizabeth Bishop. Drugą premierą jest almanach Wiersze i opowiadania doraźne 2020. Z laureatem konkursu Julkiem Rosińskim rozmawia Dawid Mateusz. O... WIĘCEJ

FESTIWAL

Wkrótce proza Johna Lennona w Biurze Literackim

22/09/2020 zapowiedzi

8 grudnia minie czterdzieści lat od śmierci Johna Lennona. 9 października przypada osiemdziesiąta rocznica urodzin najważniejszego z czterech Beatlesów. To dobre okazje, aby polscy czytelnicy mogli wreszcie poznać cały dorobek literacki twórcy Imagine.

WIĘCEJ

Bohdan ZADURA: Sekcja zabójstw

17/09/2020 premiery

Szóstą już książką w jubileuszowej serii „25}25” Biura Literackiego przygotowanej z okazji dwudziestopięciolecia festiwalu i wydawnictwa jest Sekcja zabójstw Bohdana Zadury. To poetyckie świadectwo historii prywatnej, generacyjnej i narodowej, ale rozegrane z typowym dla autora ironicznym (choć zawsze... WIĘCEJ

projekty

Laureatka Nike wraca z nową książką

15/09/2020 zapowiedzi

Cztery lata po otrzymaniu Nagrody Literackiej Nike za zbiór „Nakarmić kamień” Bronka Nowicka, pierwsza debiutantka, jaka otrzymała to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w Polsce, powraca w Biurze Literackim z książką „Kodeks Pomylonych”.

WIĘCEJ

biBLioteka nr 12/2020

09/09/2020 w bibliotece

Bardzo atrakcyjny numer Magazynu Literackiego biBLioteka towarzyszy 25. edycji festiwalu Stacja Literatura. Główne tematy to dwie premierowe książki wybitnych poetów. Świat w ogniu: wiersze i przemowy Charlesa Bernsteina i Sekcja zabójstw Bohdana Zadury.

WIĘCEJ