Lekcja języka poetyckiego

Od blisko dwudziestu lat organizatorzy festiwalu odwiedzają szkoły w całej Polsce. W trakcie Stacji Literatura 21 w piątek 16 września w ramach Lekcji języka poetyckiego w Stroniu Śląskim z uczniami spotkają się autorzy i redaktorzy antologii Zebrało się śliny.

 

BL Img 2016.08.10 Lekcja języka poetyckiego_www_top

 

Pierwszą reprezentację stanowić będzie Kira Pietrek, Piotr Przybyła, Ilona Witkowska oraz Marta Koronkiewicz. Drugą – Tomasz Bąk, Kamila Janiak, Maciej Taranek i Maja Staśko. Trzecią – Szymon Domagała-Jakuć, Jakobe Mansztajn, Dawid Mateusz oraz Paweł Kaczmarski.

 

Co ciekawe, to właśnie w Stroniu Śląskim jesienią 1997 roku Biuro Literackie zainicjowało swoje projekty edukacyjne, które w kolejnych latach objęły aż trzydzieści miejscowości w całej Polsce. Np. we Wrocławiu tego typu lekcje odbyły się w nieomal wszystkich szkołach średnich.

 

Obecność zajęć szkolnych w programie 21. edycji imprezy nie powinna więc dziwić. Organizatorzy kontynuują swoje edukacyjne działania, ale też w bezpośredni sposób zachęcają do udziału w festiwalu młodych mieszkańców Stronia Śląskiego.

 

inne wiadomości z kategorii