Stacja nowa książka

Stacja nowa książka firmować będzie dwa spotkania podczas wrześniowego festiwalu Biura Literackiego w Siennej i Stroniu Śląskim, w ramach których zaprezentowanych zostanie sześć z piętnastu premier 21. edycji Biura Literackiego.

 

BL Img 2016.08.31 Stacja nowa książka_www_top

 

W sobotę 17 września o godzinie 14:00 poznamy “debiutujących w nowych rolach” – Tadeusza Dąbrowskiego (poety jako prozaika), Adama Poprawę (prozaika jako tłumacza) i Bronkę Nowicką (artystki sztuk wizualnych jako poetki).

 

Czytania z książek Bezbronna kreska, Epifanie (James Joyce) i Nakarmić kamień oraz rozmowę z autorami poprowadzi Arkadiusz Żychliński. Dzień później spotkanie ze Sławomirem Elsnerem, Jakubem Głuszakiem i Szymonem Słomczyńskim nadzorować będzie Paulina Małochleb.

 

W centrum niedzielnego wydarzenia, rozpoczynającego się także o godzinie 14:00, znajdą się drugie książki w dorobku dwójki poetów – Mów (Elsnera), Dwupłat (Słomczyńskiego) oraz druga pozycja translatorska Głuszaka (21 wierszy miłosnych Adrienne Rich).

 

Wszystkie książki zamawiać można w hurtowniach Azymut, Dictum, Matras, Platon i Olesiejuk. W specjalnej cenie dostępne są także w internetowym sklepie poezjem.pl. Dla tych, którzy wybierają się na festiwal, organizatorzy przygotowali specjalną książkową niespodziankę.

 

W ramach akcji propagowania naturalnego czytania rozdanych zostanie kilka tysięcy książkowych prezentów! Co trzeba zrobić, by je zdobyć? Napisz do 5 września na adres akcje@biuroliterackie.pl list, umieszczając w tytule Stacja nowa książka, a dowiesz się więcej!

inne wiadomości z kategorii