Muzyka słowa

Program 21. edycji festiwalu Biura Literackiego to nie tylko tradycyjna już oprawa czytań, ale też osobny projekt Muzyka słowa, w ramach którego czytelnicy będą mieli okazję do wysłuchania wierszy trójki poetów w muzycznych interpretacjach.

 

BL Img 2016.08.17 Muzyka słowa_www_top

 

Pierwszego dnia festiwalu w piątek 16 września o godzinie 19:00 posłuchamy elektroakustycznego duetu Szczepan Kopyt & Piotr Kowalski, w którym poznański poeta zagra na gitarze, a jego partner na perkusji.

 

W sobotę o tej samej porze premierowy Pęd pogoni, pęd ucieczki w muzycznej formie w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim zaprezentuje Ryszard Krynicki w towarzystwie Rafała Skoniecznego i zespołu RARA.

 

Finał projektu to występ Konrada Góry i muzyczna prezentacja nowego tomu poety Nie. Wrocławskiemu Autorowi towarzyszyć będzie czeski klarnecista Wojtek Bajda, członek formacji muzyki improwizowanej Tuw.

 

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim jest wolny. Wydarzenia w ramach Muzyki słowa kończyć będą literacki program każdego dnia Stacji Literatura 21.

inne wiadomości z kategorii