Przyszli niedokonani ukażą się w Biurze Literackim

16/11/2017 zapowiedzi

Przyszli niedokonani Joanny Roszak ukażą się w Biurze Literackim 22 stycznia 2018 roku. To kolejny w bogatym dorobku autorki tom poetycki, w którym podejmuje ona między innymi dotkliwy temat uchodźców, mówiąc w ich imieniu.

 

BL Img 2017.11.16 Przyszli niedokonani ukażą się w Biurze Literackim_www

 

Przyszli niedokonani Joanny Roszak ukażą się w Biurze Literackim 22 stycznia 2018 roku. Nominowana do najważniejszych nagród literackich za swoje poprzednie książki poetka podejmuje dotkliwy temat uchodźców. Znana z fonicznych wierszy Roszak wymaga od swoich odbiorców wrażliwości na dźwięki, nie tylko te otaczające nas na co dzień, lecz przede wszystkim na głosy ludzkie. Szczególnie wtedy, gdy głosy te należą do osób marginalizowanych, cierpiących, wołających o pomoc.

 

W zbiorze Przyszli niedokonani Joanna Roszak mówi w imieniu uchodźców językiem poezji. Odbiorcy zbombardowani medialnymi, “suchymi” informacjami o kolejnych tragediach natrafią w tych wierszach na dźwięki pełne emocji, wypowiadane przez ludzi uchodzących przed wojną, z samego środka ich prywatnych historii rozpiętych na dwa światy. Poetka z charakterystycznym zmysłem obserwacji porusza także temat przemijania i ulotności ludzkiego istnienia.

 

Joanna Roszak to poetka, publicystka i wykładowczyni akademicka. Jest autorką sześciu tomów poetyckich oraz sześciu publikacji eseistyczno-naukowych, w tym wydanego w 2010 roku w Biurze Literackim zbioru W cztery strony naraz: portrety Karpowicza. Jej książki były nominowane m.in. do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej “Silesius”, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.

inne wiadomości z kategorii