Święta z autorami Biura Literackiego

Już dzisiaj składamy Wam świąteczne życzenia. Tym razem będzie inaczej niż przez ostatnich piętnaście lat, kiedy przygotowywaliśmy zestaw premierowych wierszy i opowiadań. W okresie izolacji, ograniczonych kontaktów, w czasie, w którym mniej było spotkań autorskich, festiwali, literackich wydarzeń, poprosiliśmy dwadzieścia pięć autorek i autorów, tłumaczek i tłumaczy współpracujących z Biurem Literackim, aby złożyło Wam życzenia osobiście. Każdy inaczej, każdy w swój niepodrabialny sposób.

 

 

Na życzenia traficie klikając poniżej. W Waszych domach zagoszczą: Anna Adamowicz, Kacper Bartczak, Konrad Góra, Agata Jabłońska, Jerzy Jarniewicz, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Jakub Kornhauser, Grzegorz Kwiatkowski, Elżbieta Łapczyńska, Filip Łobodziński, Zbigniew Machej, Karol Maliszewski, Joanna Mueller, Bronka Nowicka, Marta Podgórnik, Joanna Roszak, Tadeusz Sławek, Bogusława Sochańska, Przemysław Suchanecki, Katarzyna Szaulińska, Katarzyna Szweda, Antonina Tosiek, Aleksander Trojanowski i Bohdan Zadura.

 

Nagrywaliśmy te życzenia na różne sposoby. Przez telefony, przez komunikatory, na dyktafony i inne urządzenia. Technika stawiła opór tylko raz. Wtedy, gdy do nagrania sposobił się Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, który także przekazuje świąteczne pozdrowienia. Całość uzupełnia dwadzieścia pięć niesamowitych, świątecznych piosenek, które przygotował i opracował Artur Burszta. A skoro to wybór Artura, to wiadomo, że będą to głównie mniej znane, nieoczywiste i niedoceniane utwory. Pod jego życzeniami podpisuje się też cała nasza redakcja.

 

Mamy nadzieję, że nasza świąteczna niespodzianka wprowadzi Was w dobry nastrój i da Wam dużo przyjemności w nadchodzącym tygodniu. Miłego słuchania i podawania dalej!

 

Link do audycji

 

inne wiadomości z kategorii