Taxi

13/09/2012 liryka

Iluż będzie takich śmiałych, co będą owo Taxi gonić, by gdzieś po drodze paść, odejść od lektury; i takich smutnych, co ponieśli kolejną klęskę, nie umieli sobie poradzić (poddali się!). Ale dla tych, co wytrwają, pozostanie zadowolenie jak po długiej, orientalnej podróży. Taksówką, oczywiście.

Wydawca
Biuro Literackie
Miejsce
Legnica
Wydanie
1
Data wydania
2003-04-26
Gatunek
Liryka
Seria
Port Legnica 2003
Ilość stron
56
Format
145 x 205 mm
Oprawa
miękka
Projekt okładki
Artur Burszta
Projekt opracowania graficznego
Artur Burszta
ISBN
83-88515-34-9
opinie o książce

Odejdę już lepiej od tych wierszy. Czytam je i czytam, wchodzą mi przełamując wszystkie zasieki, ustawiane latami punkty oporu, przejmują czymś, co trudno nawet nazwać. Urzekają. Niesłychanie mocno. A ja inaczej przecież pojmuję poezję. Tak mam. Siła Sosnowskiego polega na tym, że potrafi “trafić” czytelnika na wielu poziomach równocześnie…

Jacek Bierut

Przygotujmy się więc na wyprawę dość wyrafinowaną: Sosnowski jako przebiegły czarnoksiężnik i mag zamieni czytelnika w szekspirowskiego osła i popędzi na nim w dal…

Joanna Orska

Gdybyż ta poezja tak nie łudziła swoim podobieństwem do rebusa… Bo choćby rola cytatów i krypto-cytatów, pełno ich tu wszędzie, w Taxi zadziwiająco dużo aluzji do Mickiewicza. (…) I trzeba uważać, bo drogowskaz, jaki te cytaty tworzą, najprawdopodobniej został przez jakiegoś turystę-wandala przekręcony.

Michał Witkowski

Iluż będzie takich śmiałych, co będą te Taxi gonić i gdzieś po drodze padną, odejdą od lektury; smutni, bo ponieśli kolejną klęskę, nie umieli sobie poradzić (poddali się!). Ale ci, co przetrwają, będą niezwykle szczęśliwi, jak po dalekiej, orientalnej podróży. Taksówką, oczywiście.

Dominik Piaskowski

inne książki autora

teksty i materiały o książce w bibliotece