Pracownia biblioteczna 2024

 

Jesteś bibliotekarzem lub bibliotekarką i odpowiadasz za propagowanie czytelnictwa w swojej placówce? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu, które Biuro Literackie, Fundacja Krajowy Depozyt Biblioteczny oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu organizują dla wybranej grupy bibliotek z całej Polski w ramach festiwalu TransPort Literacki odbywającego się między 6 a 9 czerwca 2024 roku w Kołobrzegu.

 

Warsztaty zostaną poprowadzone przez uznanych wykładowców i wykładowczynie. Zaplanowano łącznie cztery sesje. Pierwsza odbędzie się w czwartek 7 czerwca między 18:00 a 20:00, druga w piątek 7 czerwca, trzecia w sobotę 8 czerwca, obie w godzinach 9:00–11:00, wreszcie czwarta w niedzielę między 9:00 a 11:00.

 

W programie czterodniowych zajęć zaplanowano tematy: „Nowy wymiar wypożyczania książek – SDL”, „Czytniki książek nie gryzą!” – warsztaty e-czytania, „Promocja czytelnictwa z wykorzystaniem nowych mediów” – warsztaty obsługi podstawowych narzędzi social media, „Wszystko fajnie, ale jak, do diaska, to zrobić?” – wszystko o TikToku, „Zrób sobie własną bibliotekę, czyli program Calibri w praktyce”. Omówione zostaną także: „Weryfikacja tożsamości w Internecie” – zagrożenia i dobre praktyki – oraz projekt „Dyskusyjne Kluby Książki Online”.

 

Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz (link poniżej) do 31 stycznia 2024 roku. Każde zgłoszenie powinno zawierać opis aplikującej biblioteki wraz z linkami odsyłającymi do konkretnych stron i materiałów audio oraz wideo. Zakwalifikowane biblioteki ponoszą we własnym zakresie koszty noclegów, posiłków i dojazdu na miejsce wydarzenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Osoby, które zadeklarują udział w projekcie, o wynikach naboru zostaną poinformowane mailowo do końca marca 2024 roku. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl. Wszelkie dodatkowe informacje na temat projektu pojawiać się będą na profilu Biura Literackiego na Facebooku.

 

 

Poniżej podpowiadamy w jaki sposób wypełnić formularz zgłoszeniowy:

 

Biogram – krótki biogram osoby zgłaszającej się do udziału w projekcie z akcentem na doświadczenie pracy w bibliotece.

 

Tytuł propozycji – nazwa biblioteki lub „nie dotyczy”.

 

Koncept – „nie dotyczy”.

 

Tekst właściwy – opis aplikującej biblioteki wraz z linkami odsyłającymi do konkretnych stron i materiałów audio oraz wideo.

 

Załączniki – Niektóre przeglądarki nie pozwalają na wysłanie formularza bez załączników. W przypadku Pracowni bibliotecznej załączniki nie są wymagane, a przesłanie zgłoszenia nie wiąże się z dodatkową opłatą. W związku z tym, jeśli przeglądarka nie będzie pozwalała na przesłanie zgłoszenia bez załączników, należy podpiąć dowolny plik pdf (może być to plik z informacją o bibliotece, może być to pusty plik).

 

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Posłuchaj podcastu o szczegółach tegorocznego naboru
Posłuchaj dlaczego warto wziąć udział w naborze
Dołącz do TransPortowej grupy

 

 

projekty