Pracownia księgarska 2024

 

Biuro Literackie zaprasza wyróżniające się kameralne i autorskie księgarnie oraz najbardziej aktywnych księgarzy i księgarki do udziału w projekcie szkoleniowym mającym na celu podniesienie kompetencji osób związanych z rynkiem książki w Polsce. Celami działań, które stanowią rozwinięcie zajęć prowadzonych przez organizatora festiwalu TransPort Literacki już od 2019 roku, są także dalsza integracja branży i wymiana dobrych praktyk.

 

Organizatorzy pokryją koszty trzech noclegów wraz z wyżywieniem (6–9 czerwca 2024) tym księgarkom i księgarzom, którzy jako pierwsi prześlą swoje zgłoszenia, a następnie znajdą się w gronie zaproszonych do udziału w projekcie. Zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy akcje@biuroliterackie.pl w postaci deklaracji chęci udziału (wraz z danymi: nazwa księgarni, telefon kontaktowy). Wiadomość trzeba zatytułować: „Pracownia księgarska”.

 

Zastrzegamy sobie odwołanie projektu w przypadku braku otrzymania dotacji. Szczegółowy program zaprezentujemy 4 kwietnia 2024 roku w dniu startu festiwalowej kampanii. Wtedy też zaprezentowana zostanie lista uczestników szóstego spotkania kameralnych i autorskich księgarń z całej Polski. Nowością tegorocznej edycji będzie przyznanie przez księgarzy nagrody dla najlepszej książkowej premiery festiwalu.

 

Wyślij swoje zgłoszenie
Posłuchaj podcastu o szczegółach tegorocznego naboru
Posłuchaj dlaczego warto wziąć udział w naborze
Dołącz do TransPortowej grupy

 

projekty