Codzienne wiadomości z Biura Literackiego, premiery i zapowiedzi, a także relacje z wydarzeń.

Najnowsza książka Nicka Cave’a w Biurze Literackim

21/02/2018 zapowiedzi

Już 9 kwietnia polska premiera najnowszej książki Nicka Cave’a Torby na pawia w przekładzie Tadeusza Sławka, o której „New York Times” pisał tuż po wydaniu: „Liryczna i halucynacyjna mieszanka prozy, poezji, tekstów piosenek i autobiografii”. Książkę wyda znane ze współpracy z... WIĘCEJ

Filip Łobodziński w trasie z Tarantulą Boba Dylana

16/02/2018 wydarzenia

Kolejnym cyklem spotkań z serii Stacja nowa książka Biuro Literackie rozpoczyna przygotowania do festiwalu Stacja Literatura 23. W trasę rusza ponownie Filip Łobodziński, który tym razem odwiedzi Dolny Śląsk. Poza wyborem tekstów piosenek Boba Dylana zebranych w tomie Duszny kraj prezentowana będzie również... WIĘCEJ

Poezja z nagrodami: Po tęczy

14/02/2018 premiery

Drugą książką wydaną przez Biuro Literackie w formie e-booka w cyklu „Poezja z nagrodami” jest Po tęczy Andrzeja Sosnowskiego. To pierwszy tom wyróżniony Wrocławską Nagrodą Poetycką „Silesius” w 2008 roku.

WIĘCEJ

książki

biBLioteka nr 2018/2

08/02/2018 w bibliotece

W sieci pojawił się drugi tegoroczny numer biBLioteki. Jedną z głównych atrakcji najnowszego wydania internetowego pisma Biura Literackiego jest zapowiedź książki Torba na pawia Nicka Cave’a w kapitalnym przekładzie Tadeusza Sławka.

WIĘCEJ

Joanna ROSZAK: Przyszli niedokonani

05/02/2018 premiery

Do księgarń trafia właśnie książka Joanny Roszak Przyszli niedokonani. Nominowana do najważniejszych nagród literackich poznańska pisarka mówi w niej w imieniu uchodźców językiem poezji.

WIĘCEJ

autorzy

Radosław JURCZAK: Pamięć zewnętrzna

24/01/2018 premiery

Pamięć zewnętrzna Radosława Jurczaka to pierwsza książka z serii „Poezja z nagrodami”, w której będą ukazywać się jako e-booki wyróżnione nagrodami tomiki współczesnych poetów i poetek. Laureat Konkursu im. J. Bierezina (2015) za debiutancki tom otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius (2017).

WIĘCEJ

biBLioteka nr 2018/1

17/01/2018 w bibliotece

Pierwszy numer biBLioteki w 2018 roku obok premiery Tarantuli Boba Dylana przynosi inaugurację nowej serii „Poezja z nagrodami” oraz debatę „Biurowe książki 2017 roku”. Startują także prezentacje autorów z 13. Połowu i filmowych zapisów wydarzeń Stacji Literatura 22.

WIĘCEJ

Bob DYLAN: Tarantula

15/01/2018 premiery

Po wielkim sukcesie Dusznego kraju – pierwszej polskojęzycznej antologii tekstów Boba Dylana – Biuro Literackie otwiera nowy rok polską premierą Tarantuli. To prawdziwy wydawniczy rarytas, jedyna powieść laureata literackiego Nobla z 2016 roku. Autorem przekładu legendarnej książki jest wybitny znawca... WIĘCEJ

Co w Biurze Literackim w 2018 roku

10/01/2018 wieści z biura

Praca z młodymi autorami, premierowe materiały w biBLiotece, kolejna edycja festiwalu, nowa inicjatywa związana z e-bookami i atrakcyjne nowości książkowe – to główne zamierzenia Biura Literackiego w 2018 roku.

WIĘCEJ

Nieznana powieść Whitmana ukaże się w Biurze Literackim

03/01/2018 zapowiedzi

Nieznana powieść Walta Whitmana ukaże się wkrótce w Biurze Literackim i to w niespełna kilka miesięcy po amerykańskiej premierze książki. Życie i przygody Jacka Engle’a są już pięćdziesiątą pozycją w serii „Proza” wydawnictwa Artura Burszty. Polski przekład zawdzięczamy Szymonowi Żuchowskiemu.

WIĘCEJ

projekty