biBLioteka nr 2017/19

26/09/2017 w bibliotece

Dziewiętnasty w tym roku numer biBLioteki to premiery książek Esther Kinsky oraz Pétera Nádasa. Z autorką Nad rzeką rozmawia Marcin Piekoszewski, właściciel księgarni Buchbund w Berlinie. O książce przetłumaczonej przez Sławę Lisiecką pisze Jacek Gutorow, a autorka komentuje swoją prozę.

 

BL Img 2017.09.26 biBLioteka nr 201719_www_top

 

Dziewiętnasty w tym roku numer biBLioteki to premiery książek Esther Kinsky oraz Pétera Nádasa. Z autorką Nad rzeką rozmawia Marcin Piekoszewski, właściciel księgarni Buchbund w Berlinie. O książce przetłumaczonej przez Sławę Lisiecką pisze Jacek Gutorow, a autorka komentuje swoją prozę. Drugą premierą numeru jest elektroniczna wersja Pamięci Pétera Nádasa.

 

Zapowiadamy także debiut Agaty Jabłońskiej oraz tom Sową Grzegorza Kwiatkowskiego. Prezentujemy laureatów tegorocznego Połowu: Przemysława Suchaneckiego i Annę Skwarek, a także teksty Sławomira Szopińskiego oraz Natalii Koczy w debacie „Czytam naturalnie”. Ponadto kolejne odcinki cykli Lynna Suha i Tadeusza Pióry.

 

W „Dźwiękach” wiersze Gottfrieda Benna, Bertolta Brechta i Georga Trakla. W „Nagraniach” Reiner Kunze i Tadeusz Różewicz. Wszystko to znajdziecie na stronie internetowej Biura Literackiego, do czytania i oglądania na komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach. Miłej siedemnastkowej lektury!

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

książki

projekty