Elżbieta ŁAPCZYŃSKA
Urodzona w 1987 roku. Z wykształcenia filozofka, z zawodu copywriterka. Laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO oraz dwóch programów wspierania debiutantów i debiutantek („Debiuty prozą” w ramach Stacji Literatura, „Kurs kreatywnego pisania” KLMU), półfinalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oraz finalistka konkursu dla młodych reżyserów i reżyserek Papaya Young Directors. Za swój debiut prozatorski Bestiariusz nowohucki uhonorowana Nagrodą Conrada oraz nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i Paszportów „Polityki”. Laureatka I nagrody międzynarodowego konkursu im. Szymona Szurmieja na dramat współczesny o tematyce żydowskiej. Meszka w Krakowie.

Człowiek bez twarzy

21/12/2020 KOMENTARZE

Autorski komentarz Elżbiety Łapczyńskiej, towarzyszący wydaniu książki Elżbiety Łapczyńskiej Bestiariusz nowohucki, która ukazała się w Biurze Literackim 21 grudnia 2020 roku.

WIĘCEJ

Czytanie z symptomów

21/12/2020 O KSIĄŻCE

Rozmowa Aleksandry Grzemskiej z Elżbietą Łapczyńską, towarzysząca wydaniu książki Elżbiety Łapczyńskiej Bestiariusz nowohucki, która ukazała się w Biurze Literackim 21 grudnia 2020 roku.

WIĘCEJ

Bestiariusz nowohucki

21/12/2020 PROZA

Fragment książki Elżbiety Łapczyńskiej Bestiariusz nowohucki, która ukazała się w Biurze Literackim 21 grudnia 2020 roku, a w wersji elektronicznej 7 czerwca 2021 roku.

WIĘCEJ