debaty / WYDARZENIA I INICJATYWY

20. edycja Warsztatów literackich

Redakcja biBLioteki

Wprowadzenie do debaty "20. edycja Warsztatów literackich".

strona debaty

To już 20. Warsztaty w Biurze Literackim. Do tej pory w zajęciach dla początkujących autorów, prowadzonych przez Jacka Dehnela, Julię Fiedorczuk, Romana Honeta, Jerzego Jarniewicza, Bogusława Kierca, Zbigniewa Macheja, Karola Maliszewskiego, Martę Podgórnik, Andrzeja Sosnowskiego, Marcina Świetlickiego, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego i Bohdana Zadurę, wzięło udział ponad 300 osób!

Czy Warsztaty wpłynęły na naszą twórczość i sposób odczytywania poezji? Co się zmieniło po konsultacjach z wykładowcami i innymi uczestnikami? Czy trzydniowe zajęcia skutecznie wybiły nam pisanie z głowy? A może wręcz przeciwnie, pozwoliły się rozwinąć i spojrzeć świeżym okiem na własną pracę? Umożliwiły poznanie interesujących ludzi i zawiązanie nowych przyjaźni, dzięki czemu zapadły w pamięć na długo.

W związku z jubileuszem Warsztatów zapraszamy wszystkich uczestników dotychczasowych zajęć do wspominkowej dyskusji na łamach Przystani! Podsumowanie debaty odbędzie się 20 listopada o godzinie 19:00 podczas “Czytania w Biurze”, po wieczorze autorskim Joanny Mueller i Bianki Rolando (prowadzenie: Anna Kałuża i Joanna Orska).