Benefisy Jarniewicza i Zadury

Obchodzący pięćdziesięciolecie debiutu Bohdan Zadura oraz świętujący sześćdziesiąte urodziny Jerzy Jarniewicz będą gośćmi specjalnymi tegorocznej Stacji Literatura 23.

 

BL Img 2018.07.19 Benefisy Jarniewicza i Zadury__www_top

 

Obchodzący pięćdziesięciolecie debiutu Bohdan Zadura oraz świętujący sześćdziesiąte urodziny Jerzy Jarniewicz będą gośćmi specjalnymi tegorocznej Stacji Literatura 23. Przed dwoma laty formuła festiwalu uległa zmianie – impreza znowu w większym stopniu skupiła się na prezentacji nowych głosów (z Polski i zagranicy). Uznanych autorów honoruje jedynie z okazji specjalnych wydarzeń. Tak jest i w tym roku.

 

Spotkanie z udziałem Bohdana Zadury zaplanowane jest 14 września o godzinie 18:00. Poprowadzą je Karol Maliszewski i Dawid Mateusz. Autor czytać będzie wiersze z najnowszej książki Po szkodzie, a także swoje juwenilia z lat 60. To będzie nie tylko jubileusz pięćdziesięciolecia debiutu autora, ale także dwudziestolecia pierwszego występu Zadury na festiwalu Biura Literackiego.

 

W tym samym 1998 roku po raz pierwszy na festiwalu wystąpił także Jerzy Jarniewicz. Potem wszystkie premierowe książki poetyckie autora ukazywały się w tej samej oficynie. Tym razem na festiwalu zaprezentowane zostaną: Puste noce i Sankcje oraz antologia 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego. Wydarzenie zaplanowano 15 września o 18:00.

 

W tym roku wsparcia finansowego festiwalowi udzieliły: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja im. Jana Michalskiego, Fundusz Wyszehradzki oraz gmina Stronie Śląskie. Partnerami są CETiK w Stroniu Śląskim oraz Czarna Góra Resort. Więcej informacji na stronie biuroliterackie.pl w sekcji Wydarzenia.

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii