Niezbędnik Stacji Literatura 23

Już po raz trzeci licząca sześć tysięcy mieszkańców gmina Stronie Śląskie i mająca 25 stałych mieszkańców Sienna ugoszczą najstarszy festiwal literacki w Polsce. Dowiedz się, jakie udogodnienia przygotowali dla Ciebie organizatorzy Stacji Literatura.

 

BL_Img_2018.08.30_Niezbednik_Stacji_Literatura__www_top

 

Już po raz trzeci licząca sześć tysięcy mieszkańców gmina Stronie Śląskie i mająca 25 stałych mieszkańców Sienna ugoszczą najstarszy festiwal literacki w Polsce. Główne wydarzenia odbędą się w stacji kolejowej w Stroniu Śląskim, która służy dzisiaj za lokalne centrum kultury. Tym razem o gastronomię zadba ceniona lokalna firma Dworek Galosa. Będzie smacznie, różnorodnie i w przyzwoitych cenach. Pracownie ponownie odbędą się w apartamentach Czarna Góra, a wieczorne wydarzenia w Aparthotelu, gdzie ulokowana została baza noclegowa festiwalowych gości i publiczności.

 

Ponownie festiwalowe autobusy będą odbierać publiczność i uczestników z Krakowa, Wrocławia, a także z Pragi. Wszystkie niezbędne informacje na temat rezerwacji noclegów oraz przejazdów można znaleźć na stronie internetowej Stacji Literatura oraz w wydarzeniu założonym na Facebooku (adresy poniżej). Co prawda zamknięte są już listy uczestników Pracowni oraz konkursu na „Wiersz doraźny 2018”, ale warto śledzić informacje na profilu wydarzenia, gdyż co jakiś czas pojawiać się tam będą wpisy z nowymi informacjami.

 

W tym roku wsparcia finansowego organizowanemu od 1996 roku festiwalowi Biura Literackiego udzieliły: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja im. Jana Michalskiego, Unia Europejska we współpracy z Literature Across Frontiers w ramach projektu „Literary Europe Live Plus” współfinansowanego przez program „Kreatywna Europa”, Fundusz Wyszehradzki oraz gmina Stronie Śląskie. Partnerami wydarzenia są CETiK w Stroniu Śląskim oraz Czarna Góra Resort. Przed rokiem mieliśmy „spodziewać się niespodziewanego”. Teraz już „czasy nadchodzą nowe”. I cytując dalej Boba Dylana: „Dajcie porwać się albo jesteście bez szans”!

 

 

 

Zobacz stronę festiwalu

https://bit.ly/2kOHxqT

 

Odwiedź profil wydarzenia

https://bit.ly/2Hs757X

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii