biBLioteka nr 11/2020

18/08/2020 w bibliotece

Długo oczekiwane premiery almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2019 oraz tomu Przepowieść w ścinkach Marty Podgórnik to główne tematy najnowszej biBLioteki. O wierszach Pawła Harlendera, Natalii Kubicius, Pawła Kusiaka, Michała Mytnika, Marleny Niemiec, Klaudii Pieszczoch, Agaty Puwalskiej i Jakuba Sęczyka rozmawiają Weronika Janeczko i Adam Partyka. O książce piszą Karol Maliszewski i Jakub Skurtys.

 

BL Img 2020.08.18 biBLioteka nr 11 20202__www_top

 

Długo oczekiwane premiery almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2019 oraz tomu Przepowieść w ścinkach Marty Podgórnik to główne tematy najnowszej biBLioteki. O wierszach Pawła Harlendera, Natalii Kubicius, Pawła Kusiaka, Michała Mytnika, Marleny Niemiec, Klaudii Pieszczoch, Agaty Puwalskiej i Jakuba Sęczyka rozmawiają Weronika Janeczko i Adam Partyka. O książce piszą Karol Maliszewski i Jakub Skurtys.Długo oczekiwane premiery almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2019 oraz tomu Przepowieść w ścinkach Marty Podgórnik to główne tematy najnowszej biBLioteki. O wierszach Pawła Harlendera, Natalii Kubicius, Pawła Kusiaka, Michała Mytnika, Marleny Niemiec, Klaudii Pieszczoch, Agaty Puwalskiej i Jakuba Sęczyka rozmawiają Weronika Janeczko i Adam Partyka. O książce piszą Karol Maliszewski i Jakub Skurtys.

 

Z ubiegłoroczną laureatką nagrody im. Wisławy Szymborskiej rozmawia Nina Manel, o książce Przepowieść w ścinkach pisze Juliusz Pielichowski, zaś autorka w osobistym komentarzu powraca do wiersza z 1996 roku „Prequel”. W tym numerze także zapowiedź dwóch książek: Wojna (pieśń lisów) Konrada Góry oraz Świat w ogniu: wiersze i przemowy Charlesa Bernsteina w przekładzie Kacpra Bartczaka.

 

W Cyklach Artur Burszta proponuje „Piosenki dla żywych”, Karol Maliszewski – kolejny odcinek opowieści o Biurze Literackim „Chciałoby się powiedzieć, ale się milczy”, a Grzegorz Wróblewski „Recesję”. W Debacie „Ludzie ze Stacji” głosy Anny Podczaszy „Z motyką na słońce” oraz Poliny Justowej „Zza kotary”. W Dźwiękach spotkanie Krzysztofa Siwczyka, Andrzeja Sosnowskiego i Bohdana Zadury „Dzikie wrażenia kreta”.

 

Kolejnymi premierami są zapisy filmowe spotkań autorskich Jana Rojewskiego (Ikonoklazm) oraz Marty Podgórnik (Mordercze ballady). Numer dopełniają Premiery w sieci. Są to: zestaw Jakuba Skwarły „Republika chłopców” oraz przekłady Ernő Szépa i Anny T. Szabó przygotowane przez Łukasza Woińskiego oraz Michalinę Kucembę. Numer dostępny jest na internetowych stronach Biura Literackiego. Polecamy!

 

Wybierz się do biBLioteki

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

inne wiadomości z kategorii