Czarna Góra Literatury

Dwadzieścia dwa zajęcia w ośmiu pracowniach oraz sześć spotkań w blokach Live Set i After Party to tegoroczny zestaw wydarzeń w ramach „Czarnej Góry Literatury” podczas Stacji Literatura 23 w Siennej.

 

BL Img 2018.06.28 Czarna Góra Literatury__www_top

 

Dwadzieścia dwa zajęcia w ośmiu Pracowniach oraz sześć spotkań w blokach Live Set i After Party to tegoroczny zestaw wydarzeń w ramach “Czarnej Góry Literatury” podczas Stacji Literatura 23 w Siennej. Miejscowość, w której na stałe zameldowanych jest dwadzieścia pięć osób, podobnie jak przed rokiem będzie także bazą noclegową festiwalowych gości oraz czytelników korzystających z gościny kompleksu Czarnej Góry Resort – partnera festiwalu.

 

Absolutną nowością tegorocznej edycji najstarszego festiwalu literackiego w Polsce będą zaczynające się każdego dnia o 22:00 After Party ze wspólnym słuchaniem muzyki. Pierwszego dnia (w czwartek 13 września) zapraszają Jerzy JARNIEWICZ i Filip ŁOBODZIŃSKI. Drugiego (w piątek 14 września) Joanna MUELLER i Tadeusz SŁAWEK. Trzeciego (w sobotę 15 września) Agata JABŁOŃSKA i Robert RYBICKI.

 

W znanej już formule Live Setów, pomyślanych jako okazja do prezentacji uczestników pracowni i osób, które wybierają się na festiwal, poznamy tym razem autorów “Wiersza doraźnego 2018”. To efekt ogłoszonego przez Biuro Literackie Narodowego Pisania Wierszy, które przypadło w tym roku na 4 czerwca. Pierwszego i drugiego dnia zaplanowano półfinał konkursu, a w sobotę wielki finał, kiedy to zwycięzcę konkursu wybierze festiwalowa publiczność.

 

Obok tradycyjnych warsztatów – Pierwszej książki (poetyckie debiuty laureatów projektów), Po debiucie (drugi i kolejny tom poetycki), Przekładowej (tłumaczenia na język polski), Twórczej (przed debiutem poetyckim) – pojawiły się też nowe pracownie: Graficzna (dla autorów okładek i projektantów książek) oraz Prozy (opowiadania i powieści debiutantów). Całość uzupełniają Pracownie otwarte: wierszem i prozą dla poetów oraz prozaików pracujących nad książkami.

 

Zajęcia zaczynać się będą w piątek i sobotę 14 i 15 września o godzinie 9:00. Zaplanowano, że podobnie jak w ostatnich dwóch latach odbywać się będą w mieszkaniach i salach kompleksu Czarna Góra. Impreza już po raz trzeci organizowana jest w Stroniu Śląskim. Niesamowitą atmosferę „po godzinach” w Siennej zapewniają ta sama baza noclegowa gości i uczestników festiwalu, a także bogaty program wydarzeń odbywających się pod hasłem “Czarna Góra Literatury”.

 

Zobacz stronę festiwalu

 

Odwiedź profil wydarzenia

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii