Honet i jego ciche psy

20/07/2017 zapowiedzi

Ostatnią premierą Biura Literackiego przed Stacją Literatura 22 będzie pierwsza od trzech lat książka Romana Honeta ciche psy, która trafi do księgarń 4 września.

 

BL Img 2017.07.20 Honet i jego ciche psy_www_top

 

Ostatnią premierą Biura Literackiego przed Stacją Literatura 22 będzie pierwsza od trzech lat książka Romana Honeta ciche psy, która trafi do księgarń 4 września. Po raz pierwszy nowe wiersze przeczytane zostaną w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim w sobotę 9 września o godzinie 17:45 podczas festiwalowego spotkania „Symulacja świata”, które poprowadzi Maciej Jakubowiak.

 

ciche psy to zbiór utworów niezmiernie zróżnicowanych zarówno pod względem tematyki, jak i formy – od krótkich, przejmujących liryków odnoszących się do określonego symbolu czy wydarzenia, po imponujące, pełne rozmachu poematy, jak choćby kołyska dla króla, w których maestria i dynamika obrazu perfekcyjnie komponuje się z przejrzystością myśli, co we współczesnej poezji polskiej jest zjawiskiem absolutnie unikalnym.

 

W najnowszym tomie Romana Honeta, laureata międzynarodowej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, czytelnik spotka więc wiersze oszałamiające i wyszukane, ale nie wysilone, lapidarne i tajemnicze, lecz nie zagmatwane, doświadczy magii świata osobnego, ale nie oderwanego od rzeczywistości – słowem, spotka poezję obłędną, a zarazem boleśnie prawdziwą. To już szósta książka autora w Biurze Literackim.

inne wiadomości z kategorii

teksty i materiały o książce w bibliotece

  • POEZJE ciche psy Fragment książki ciche psy Romana Honeta, wydanej nakładem Biura Literackiego 21 sierpnia 2017 roku. więcej

projekty