Już jutro zaczynają się Wakacje z kulturą

10/07/2018 wydarzenia

Nie wiesz, gdzie i jak spędzić letni odpoczynek? Od środy nad morzem Biuro Literackie organizuje nowy festiwal Wakacje z kulturą. To idealna propozycja dla całych rodzin.

 

BL_Img_2018.07.10_Juz_jutro_zaczynaja_sie_Wakacje_z_kultura__www_top

 

Od środy nad morzem Biuro Literackie organizuje nowy festiwal Wakacje z kulturą. Wydarzenie stanowiące alternatywę dla wielu komercyjnych działań, z jakimi kojarzy się polskie wybrzeże w trakcie wakacji, zainagurowane zostanie 11 lipca w Kołobrzegu w miasteczku kulturalnym przy Pomniku Zaślubin Polski z Morzem. W kolejnych dniach festiwal przeniesie się na plaże w Dźwirzynie (czwartek) i Grzybowie (piątek). W niedzielę zawita do Darłowa.

 

Nowatorska formuła zapełnienia wakacyjnego czasu wolnego rodzinom nad morzem będzie okazją do poznania wybitnych twórców i reprezentowanych przez nich dziedzin sztuki. Wszystkie zajęcia, bazujące na interakcji między uczestnikami a prowadzącymi, będą stymulować kreatywność i aktywizować twórczo (bez względu na wiek) oraz pobudzać wyobraźnię uczestników poprzez zachęcanie ich do udziału w eksperymentach artystycznych.

 

Gośćmi festiwalu są zaprzyjaźnieni z Biurem Literackim artyści, twórcy i dziennikarze: Tomasz BRODA (sztuki plastyczne), Sambor DUDZIŃSKI (muzyka), Franciszka KIERC-FRANIK (taniec), Ania MAKOWSKA-KOWALCZYK & Kazio SPONGE (teatr dla dzieci), Maksymilian Rigamonti (fotografia) oraz Beata TADLA (dziennikarstwo). Wydarzenia moderować będzie Katarzyna STOPARCZYK z radiowej Trójki, autorka audycji „Dzieci wiedzą lepiej” oraz prowadząca „Zagadkową niedzielę”.

 

Wakacje z kulturą są organizowane przez: Biuro Literackie (które w styczniu 2017 roku po 12 latach przeniosło swoją siedzibę z Wrocławia do Kołobrzegu), gmina Kołobrzeg, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, a także Darłowski Ośrodek Kultury i Dealerzy Kultury. Impreza organizowana jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

belka_1

inne wiadomości z kategorii