Stacja nowa książka: Dylan i Podgórnik

22/05/2017 wydarzenia

Przed nami kolejne spotkania w ramach cyklu “Stacja nowa książka” – tym razem z udziałem Marty Podgórnik oraz Filipa Łobodzińskiego!

 

BL Img 2017.05.22 Stacja nowa książka Dylan i Podgórnik_www_top

 

Przed nami kolejna fala spotkań autorskich w ramach cyklu “Stacja nowa książka”, tym razem z udziałem Marty Podgórnik oraz Filipa Łobodzińskiego. 27 maja Biuro Literackie odwiedzi Darłowo, a od 6 do 12 czerwca Świeszyno, Kołobrzeg, Karsko, Dębno, Poznań, Koło, Sztum, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Sosnowiec i Opole.

 

Marta Podgórnik, której najnowszy tom poetycki Zimna książka ukazał się 15 maja w Biurze Literackim, wystąpi w najbliższą sobotę w Darłowie. W ciągu swojej kariery twórczej została wyróżniona szeregiem prestiżowych nagród, m.in. w 2012 roku Nagrodą Literacką Gdynia. Mieszka i pracuje na Śląsku.

 

Żywioł Zimnej książki przebiega wzdłuż prywatnych, intymistycznych zapisków skontrastowanych z niewzruszonością istniejącej obiektywnie – jakby na przekór targanemu wątpliwościami podmiotowi – rzeczywistości: “Jaki ten świat niechlujny, sprawia tyle złości/ Zupełnie niepotrzebnie Zapewne z miłości/ Pogasiły się światła i nad każdym grobem/ Rozgrywa się prywatka, ale tylko w sobie”.

 

Urodzony w 1959 roku w Warszawie Filip Łobodziński to tłumacz, muzyk oraz dziennikarz. Zafascynowany twórczością i postacią Boba Dylana od lat, jest dziś jednym z największych znawców amerykańskiego muzyka w Polsce. Wydany w lutym tego roku w Biurze Literackim zbiór Duszny kraj zaprezentowany zostanie w ramach czerwcowych spotkań.

 

Boba Dylana nikomu nie trzeba przedstawiać. Uznawany za ojca nowoczesnej piosenki muzyk i poeta swoją twórczością oraz postawą życiową inspirował wyobraźnię całych pokoleń. Na spuściznę muzyczną Boba Dylana składa się ponad 70 albumów i płyt długogrających, wśród których znajdują się takie niezapomniane hymny pokoleniowe jak “Like a Rolling Stone” czy “Blowin in the Wind”.

 

6 czerwca będziemy wraz z Filipem Łobodzińskim w Świeszynie (godz. 17:00) i Kołobrzegu (19:30), 7 czerwca w Karsku (16:30) i Dębnie (19:00), 8 czerwca w Poznaniu o 12:00, a później na imprezie zamkniętej o 18:00, 9 czerwca w Kole (godz. 9:00), Sztumie (12:00) i Gdańsku (18:00), 10 czerwca w Gliwicach (16:00), 11 czerwca w Katowicach (18:00) i wreszcie 12 czerwca w Sosnowcu (12:00) i Opolu (17:00).

inne wiadomości z kategorii