TransPort Literacki 29: Rozmowy na początek i koniec

Festiwalowa scena na plaży będzie w tym roku miejscem tradycyjnych już rozmów. Pierwszego wieczoru – 6 czerwca o godzinie 21:00 – będą to „Rozmowy na początek”. Drugiego dnia – „Rozmowy pomiędzy”. Trzeciego – „Nagrody na koniec”.

 

 

Festiwalowa scena na plaży będzie w tym roku miejscem tradycyjnych już rozmów. Pierwszego wieczoru – 6 czerwca o godzinie 21:00 – będą to „Rozmowy na początek”. Dziesięć wywiadów przeprowadzą Antonina Tosiek i Jakub PSZONIAK. Jako pierwsze wystąpią Anna CIEPLAK i Joanna MUELLER, które opowiedzą o dziesiątce autorek i autorów z projektu „Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty 2023”. Po nich kolejno na scenie pojawią się: Agata DYCZKO, Jakub GRABIAK, Roman HONET, Grzegorz KWIATKOWSKI, Ola LEWANDOWSKA, Joanna ŁĘPICKA, Przemysław OWCZAREK, Grzegorz WRÓBLEWSKI i Julia SZYCHOWIAK. Posłuchamy rozmów o premierowych festiwalowych książkach, które w kolejne dwa dni będą prezentowane na głównej festiwalowej scenie w RCK wraz z muzyką Maliny Midery. Ten pierwszy wieczór na plaży zamknie After Party z koncertem Tymka PAPIORA.

 

Drugiego dnia o tej samej porze odbędą się „Rozmowy pomiędzy” o „Przyszłości literatury”, które poprowadzi Justyna SOBOLEWSKA z „Polityki”. Na scenie pojawią się: Anna CIEPLAK, Jerzy JARNIEWICZ, Inga IWASIÓW, Beata STASIŃSKA, ale w dyskusji zabrać głos będzie mógł każdy. Zaraz po debacie na scenie pojawi się zespół PIN PARK. Trzeciego dnia – „Nagrody na koniec”. Poznamy laureatów lub laureatki „Koło brzegu poezji i prozy 2024” – nagrody ufundowanej przez Coffeedesk za najlepsze festiwalowe czytanie i przyznanej przez kołobrzeską młodzież – oraz wyróżnienia „Książka z Biura 2024” dla festiwalowej nowości, które zostanie przyznane przez festiwalową publiczność i czytelników Legimi. Zaprezentowane zostanie także stypendium twórcze na pracę nad debiutanckimi książkami. Wieczór poprowadzi Antonina TOSIEK. Na finał wystąpi nowy zespół Maliny MIDERY MIDI 4.

 

Zobacz festiwalową stronę

Posłuchaj audycji o tegorocznym festiwalu

Dołącz do TransPortowej grupy

 

 

inne wiadomości z kategorii