Ezra Pub

13/09/2012 liryka

Ezra Pub to pełen humoru i dowcipu monolog, który w siedmiu częściach obnaża drogę głównego bohatera do sukcesu i pracy w „szołbiznesie”. Tom spełnia wszystkie oczekiwania miłośnika wierszy poetów urodzonych po roku sześćdziesiątym. Autorem fotografii na okładce jest Jacek Foks.

Autor
Wydawca
Biuro Literackie
Miejsce
Legnica
Wydanie
1
Data wydania
1998-02-13
Gatunek
Liryka
Seria
Barbarzyńcy i nie
Ilość stron
12
Format
170 x 255 mm
Oprawa
miękka
Projekt okładki
Jasiek Zborucki
Projekt opracowania graficznego
Jasiek Zborucki
ISBN
83-907787-4-2
spis treści

[Zaczynałem w horrorach. Później przyszła…]

[Stosunkowo szybko porzuciłem klasyczny…]

[Nie wspomniałem jeszcze o kreskówkach…]

[Za próbę wydymania Małgorzaty…]

[Próba wyprodukowania polskiego Kojaka…]

[Zaczynałem w horrorach. Później przyszły…]

[Wada wzroku odezwała się ponownie przy Notatniku…]

opinie o książce

Są tu wyłącznie ludzie “wydymani” przez bohatera wierszy i on sam, poeta – wielki wydymant czy zadymiarz. Orędownik dymu i czadu, więc mroczna ta poezja. Klecha pozostaje tu w niedwuznacznej relacji z Najświętszą Panienką, śmieszy “Matka Buzka”, a Jaruzelski jest halabardnikiem historii. Powiecie – Foks ma rację: kino to nasz świat, język to idiotyczny scenariusz, a wiara to rewelacje z “Nie”.

Leszek Pułka

Ezra Pub to dowcipny monolog w siedmiu odsłonach, siemioczęściowy poemat quasi-satyryczny, którego bohater jawi się jako porte-parole skrywanych (już teraz nie) przez autora pragnień dotyczących pracy w “szołbiznesie”. Ten ktoś kręci się przy filmie, albo raczej tylko projektuje na swe nieudacznictwo i natrętne marzenia, żeby być chociaż lichym trybikiem w kinematograficznej machinie.

Karol Maliszewski

inne książki autora