biBLioteka nr 2017/20

11/10/2017 w bibliotece

Dwudziesty numer biBLioteki to premiery przejmującego Stopnia pokrewieństwa Łukasza Jarosza i zaskakujących Geografii Giovanniego Catellego w przekładzie Anny Wasilewskiej. Do tego zapowiedź premierowej książki Jerzego Jarniewicza Puste noce oraz debiutu Agaty Jabłońskiej Raport wojenny.

 

BL Img 2017.10.11 biBLioteka nr 201720_www_top

 

Dwudziesty numer biBLioteki to premiery przejmującego Stopnia pokrewieństwa Łukasza Jarosza i zaskakujących Geografii Giovanniego Catellego w przekładzie Anny Wasilewskiej. Do tego zapowiedź premierowej książki Jerzego Jarniewicza Puste noce oraz debiutu Agaty Jabłońskiej Raport wojenny. Ponadto w „Premierach w sieci” przekłady wierszy Emily Dickinson (Radka Kozaka) oraz nominowanego do Nagrody Angelusa Faruka Šehicia (Agnieszki Schreier).

 

O książce Łukasza Jarosza pisze Karina Stempel, która przeprowadza także rozmowę z autorem. Prozę Giovanniego Catellego czytają dla nas: Monika Brągiel, Dawid Gostyński, Tymoteusz Milas, Joanna Raś i Grzegorz Woźniak. Geografie komentuje autor, z którym ciekawą rozmowę przeprowadza Anna Wasilewska. W „Cyklach” o Stacji Literatura 22 pisze Michał Domagalski, a o „Wpływie szkoły nowojorskiej na poezję polską minionego ćwierćwiecza” – Tadeusz Pióro.

 

Numer uzupełniają „Nagrania” z udziałem Łukasza Jarosza i Jerzego Jarniewicza oraz filmowi „Poeci na papierze” Tomasza Brody. O „Naturalnym czytaniu” piszą tym razem Karol Bosek i Natalia Dziuba. Za przygotowanie oprawy graficznej blisko trzydziestu numerów dziękujemy pięknie Justynie Boguś, a jej obowiązki przejmuje Artur Burszta, który po udanym designie Stacji Literatura na dobre wraca do profesji grafika. Moc atrakcji na jesienne wieczory pod stałym adresem.

 

Wybierz się do biBLioteki

inne wiadomości z kategorii

książki

projekty