biBLioteka nr 2

09/02/2016 w bibliotece

Drugi numer biBLioteki już w sieci. Redaktorzy magazynu literackiego oferują czytelnikom ponad czterdzieści tekstów i materiałów audio, wideo oraz galerii zdjęć. Głównymi bohaterami obecnego wydania są Justyna Bargielska i Jacek Dehnel – autorzy premierowych książek China shipping i Seria w ciemność. Obok fragmentów książek, wywiadów i pierwszych recenzji przeczytać możemy autorskie komentarze do wybranych wierszy.

 

Biuletyn__09_02_2016__biBLioteka-nr-2

 

Premierowe zestawy wierszy przygotowali tym razem: Rafał Gawin, Dominika Parszewska, Rafał Rutkowski i Adrian Sinkowski. Zapowiadane są nowe książki Romana Honeta, Zbigniewa Macheja oraz Faruka Šehicia i Miljenka Jergovicia. Autorami pozostałych recenzji i wywiadów są: Judyta Gulczyńska, Agnieszka Grabowska, Urszula Honek, Katarzyna Kędzierska, Wojciech Kruszewski, Malwina Mus, Zuzanna Sala i Szymon Żuchowski.

 

Wioletta Grzegorzewska swój cykl “Wyjechały”, gromadzący rozmowy z kobietami, które zajmują się literaturą i które wybrały życie na emigracji, rozpoczyna wywiadem z Marią Dziurosz, a w felietonowym cyklu “Wyspa” przedstawia odcinek o intrygującym tytule “Trawelka”. Adam Poprawa pisze o “Pracy poetów prasowych”, a Julia Fiedorczuk o tym, że “Wiosna jest wywrotową artystką”. W świetnie przyjętym cyklu Bronki Nowickiej tym razem “Filigranowe apokalipsy”. W tym dziale także Michał Domagalski (“Czytając Piwkowską”) i Paweł Tański (“Stachura Organka (2)”).

 

Wśród materiałów filmowych zapisy rozmów i wieczorów Justyny Bargielskiej i Jacka Dehnela a także etiudy do wierszy Julii Fiedorczuk, Rafała Gawina, Romana Honeta i Zbigniewa Macheja. Posłuchać można również recytacji Barbary Klickiej, Jakobe Mansztajna i Przemysława Owczarka. W galerii zdjęć m.in. “Wiersze podróżne w Monachium” oraz cykl rysunków Tomasza Brody, którego nazwa świetnie zachęca do lektury tego numeru biblioteki – “Nie bądź głupi i czytaj”.

 

 

inne wiadomości z kategorii