“Lekcje języka poetyckiego” i zapowiedź Stacji Literatura 23

Z początkiem czerwca Biuro Literackie rozpoczyna odliczanie do 23. edycji Stacji Literatura. Nową inicjatywą przygotowującą mieszkańców Stronia Śląskiego i okolic do aktywnego udziału w festiwalu są “Lekcje języka poetyckiego”, czyli zajęcia prowadzone przez związanego z regionem krytyka – Karola Maliszewskiego.

 

BL_Info_2018.06.01_Lekcje_jezyka_poetyckiego_i_Zapowiedz_SL23__www_top

 

Z początkiem czerwca Biuro Literackie rozpoczyna odliczanie do 23. edycji Stacji Literatura zaplanowanej w tym roku na 13–15 września. Nową inicjatywą przygotowującą mieszkańców Stronia Śląskiego i okolic do aktywnego udziału w festiwalu są “Lekcje języka poetyckiego”, czyli zajęcia prowadzone przez związanego z regionem krytyka – Karola Maliszewskiego. Pierwsze spotkanie w bibliotece w Stroniu Śląskim już 11 czerwca o 16:00.

 

Podczas czerwcowych zajęć Karol Maliszewski weźmie na warsztat następujące książki: Piratów dobrej roboty Joanny Mueller, Raport wojenny Agaty Jabłońskiej, Puste noce oraz Sankcje Jerzego Jarniewicza, Stopień pokrewieństwa Łukasza Jarosza, Przyszłych niedokonanych Joanny Roszak, Po szkodzie Bohdana Zadury, Pieśń torby na pawia Nicka Cave’a w tłumaczeniu Tadeusza Sławka oraz Tarantulę Boba Dylana przełożoną przez Filipa Łobodzińskiego.

 

Zajęcia mają być okazją do lepszego poznania autorów, którzy we wrześniu przyjadą do Stronia Śląskiego, i szansą na zdobycie merytorycznej wiedzy na temat ich pisarstwa. Pozwoli to nie tylko poszerzyć czytelnicze horyzonty, ale również lepiej zrozumieć twórczość autorów. Pretekstem do dyskusji o każdym z twórców będą wybrane teksty z festiwalowych książek. W pierwszej “Lekcji języka poetyckiego” Karola Maliszewskiego wspierać będzie dyrektor Stacji Literatura Artur Burszta.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się we wrześniu tuż przed festiwalem. Wtedy też Karol Maliszewski przybliży mieszkańcom Stronia Śląskiego i okolic pozostałe siedem premier Stacji Literatura 23 i sylwetki ich autorów – będą to m.in. Obcy astronom Grzegorza Ciechowskiego czy Ciemna materia Rae Armantrout. Spotkania z cyklu “Lekcje języka poetyckiego” będą odbywać się w bibliotece w Stroniu Śląskim (ul. Kościuszki 32) o godz. 16:00. Wstęp na zajęcia jest wolny.

 

W czerwcu w trasę wyruszają także Jacek Dehnel i Filip Łobodziński. Spotkanie z okazji premiery “Serca Chopina” odbędzie się 7 czerwca o godz. 17:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Dzień później autorzy BL będą uczestniczyć w Festiwalu Wyczytanej Książki w Rzeszowie. O 17:00 o swojej biblioteczce opowie Jacek Dehnel (Wypożyczalnia Muzyczna), a o 19:00 o najważniejszych lekturach będzie można porozmawiać z Filipem Łobodzińskim (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna).

 

Odwiedź profil wydarzenia

https://bit.ly/2Hs757X

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii