W sobotę ostatni dzień zgłoszeń do Pracowni Stacji Literatura 25

26/02/2020 projekty

To ostatnia chwila, żeby skorzystać z naboru do projektów wydawniczych i pracowni, których finał został zaplanowany między 10 a 13 września 2020 roku w Siennej i Stroniu Śląskim podczas jubileuszowej edycji festiwalu Stacja Literatura 25. Biuro Literackie czeka na Twoje zgłoszenie tylko do 29 lutego! 

 

BL_Info_2020.02.27_W_sobote_ostatni_dzien_zgloszen_do_Pracowni_SL25__www_top

 

Piszesz wiersze albo prozę? Tłumaczysz lub zajmujesz się krytyką literacką? Szukasz wydawcy albo chcesz sprawdzić swoje umiejętności? To ostatnia chwila, żeby skorzystać z naboru do projektów wydawniczych i pracowni, których finał został zaplanowany między 10 a 13 września 2020 roku w Siennej i Stroniu Śląskim podczas jubileuszowej edycji festiwalu Stacja Literatura 25. Biuro Literackie czeka na Twoje zgłoszenie tylko do 29 lutego!

 

Wydawca książek m.in. Tymoteusza Karpowicza, Krystyny Miłobędzkiej, Tadeusza Różewicza, Rafała Wojaczka, wyróżnionych Nagrodą Nike tomów Bronki Nowickiej i Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, a także Romana Honeta, Marty Podgórnik i Marcina Sendeckiego – laureatów Nagrody im. Wisławy Szymborskiej – oferuje możliwość oceny przesłanych tekstów i pracy ze specjalistami, a najlepszych nagradza publikacją oraz występem na festiwalu.

 

Można jeszcze przesyłać zgłoszenia do czterech projektów wydawniczych:

 

POETYCKIE DEBIUTY 2020

PIERWSZA KSIĄŻKA WIERSZEM 2020

PIERWSZA KSIĄŻKA PROZĄ 2020

PO DEBIUCIE WIERSZEM 2020

 

oraz dwóch pozostałych projektów:

 

KRYTYK Z UCZELNI 2020

TŁUMACZ Z UCZELNI 2020.

 

Tylko w ostatnich czterech latach za sprawą projektów możliwość wydania książek poetyckich i prozatorskich otrzymało 10 autorów i autorek, publikacją w almanachu została wyróżniona grupa 33 poetów i poetek, a w magazynie literackim biBLioteka swoje utwory opublikowało ponad 100 osób. Podstawami do zakwalifikowania będą: kompletnie wypełniony formularz zgodny z wytycznymi dla danego projektu oraz dowód wpłaty (jeśli jest wymagany dla danego projektu).

 

Szczegółowe informacje dotyczące każdego z projektów znajdują się na podanych stronach internetowych. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany warunków. Osoby, które zadeklarują udział w projekcie, o wynikach naboru zostaną poinformowane mailowo do końca maja 2020 roku. By znaleźć się na ostatecznej liście uczestników Pracowni Stacji Literatura, konieczne będzie wypełnienie deklaracji udziału.

 

Wyślij swoje zgłoszenie

 

inne wiadomości z kategorii