Nowe Pracownie Stacji Literatura 25

07/04/2020 projekty

Biuro Literackie ogłasza nabór do trzech nowych projektów realizowanych w ramach Pracowni Stacji Literatura 25: Książka w sieci, Sprzedawca poezji, Pracownia mistrzów, a także dodatkową rekrutację w ramach projektu Tłumacz z uczelni 2020. Będą one towarzyszyć obchodzącemu 25-lecie festiwalowi zaplanowanemu na 10–13 września 2020 roku w Stroniu Śląskim i Siennej. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych inicjatyw znaleźć można na podanych stronach internetowych.

 

BL Info 2020.04.07 Nowe Pracownie Stacji Literatura 25__www_top

 

Biuro Literackie ogłasza nabór do trzech nowych projektów realizowanych w ramach Pracowni Stacji Literatura 25: Książka w sieci, Sprzedawca poezji, Pracownia mistrzów, a także dodatkową rekrutację w ramach projektu Tłumacz z uczelni 2020. Będą one towarzyszyć obchodzącemu 25-lecie festiwalowi zaplanowanemu na 10–13 września 2020 roku w Stroniu Śląskim i Siennej. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych inicjatyw znaleźć można na następujących stronach internetowych:

 

KSIĄŻKA W SIECI

SPRZEDAWCA POEZJI

TŁUMACZ Z UCZELNI 2020: DODATKOWY NABÓR

PRACOWNIA MISTRZÓW 2020

 

Książka w sieci – to projekt szkoleniowy adresowany do wyróżniających się księgarń oraz najbardziej aktywnych sprzedawców książek. Ma na celu sprowokowanie dyskusji na temat wykorzystywania możliwości internetu i mediów społecznościowych do prezentowania ambitnej literatury, a także spożytkowanie dobrodziejstw sieci do rozwijania działalności stacjonarnej oraz zwiększenia dostępu do książki w jej wszystkich formatach.

 

Projekt Sprzedawca poezji ma na celu sprowokowanie dyskusji na temat współczesnego rynku książki poetyckiej i marketingu w literaturze oraz podniesienie kompetencji osób związanych z rynkiem książki. Celami projektu są także integracja branżowa i wymiana dobrych praktyk. Dzięki dotacji ministerialnej z programu „Partnerstwo dla książki” udział w obu zajęciach będzie bezpłatny, a Biuro Literackie pokryje koszty trzech noclegów wraz z wyżywieniem.

 

Jesteś tłumaczem/tłumaczką? Interesujesz się współczesną literaturą serbską i bośniacko-chorwacką albo ukraińską? Chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Poprawić warsztat? Weź udział w projekcie Tłumacz z uczelni. Zaplanowane zostały zajęcia i konsultacje indywidualne pod okiem wybitnych tłumaczy: Kingi Siewior oraz Bohdana Zadury. Będą one tradycyjnie miały kameralny charakter. Do każdej z osób prowadzących przypisanych zostanie troje lub czworo uczestników.

 

Wybierasz się na Stację Literatura 25? Nie zgłosiłeś/aś się do udziału lub nie dostałeś/aś do żadnej Pracowni? Organizatorzy mają dla Ciebie specjalną propozycję. Zapisz się do Pracowni mistrzów! To tradycyjne wykłady naszych festiwalowych gości (szczegółowy program podamy niebawem) zaplanowane między czwartkiem a niedzielą. Chcesz wziąć udział w zajęciach? Do 30 kwietnia wyślij swoje zgłoszenie składające się z krótkiej informacji na Twój temat.

 

W tym roku podczas Stacji Literatura 25 pracować będzie łącznie aż 19 pracowni. Weźmie w nich udział ponad 250 osób. 133 godziny zajęć poprowadzi 23 wykładowców. Poznamy od 15 do 25 laureatów projektów, którym zaproponowana zostanie publikacja książkowa. Swoje rozstrzygnięcie będzie mieć także całoroczna akcja „Wiersze i opowiadania doraźne”.

inne wiadomości z kategorii