Nowe Pracownie Stacji Literatura 25

07/04/2020 projekty

Biuro Literackie ogłasza nabór do dwóch nowych projektów realizowanych w ramach Pracowni Stacji Literatura 25: Książka w sieci oraz Sprzedawca poezji. Będą one towarzyszyć obchodzącemu 25-lecie festiwalowi zaplanowanemu na 10–13 września 2020 roku w Stroniu Śląskim i Siennej. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych inicjatyw znaleźć można na podanych stronach internetowych.

 

BL Info 2020.04.07 Nowe Pracownie Stacji Literatura 25__www_top

 

Biuro Literackie ogłasza nabór do dwóch nowych projektów realizowanych w ramach Pracowni Stacji Literatura 25: Książka w sieci oraz Sprzedawca poezji. Będą one towarzyszyć obchodzącemu 25-lecie festiwalowi zaplanowanemu na 10–13 września 2020 roku w Stroniu Śląskim i Siennej. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych inicjatyw znaleźć można na podanych stronach internetowych:

 

KSIĄŻKA W SIECI

SPRZEDAWCA POEZJI

 

Książka w sieci – to projekt szkoleniowy adresowany do wyróżniających się księgarń oraz najbardziej aktywnych sprzedawców książek. Ma na celu sprowokowanie dyskusji na temat wykorzystywania możliwości internetu i mediów społecznościowych do prezentowania ambitnej literatury, a także spożytkowanie dobrodziejstw sieci do rozwijania działalności stacjonarnej oraz zwiększenia dostępu do książki w jej wszystkich formatach.

 

Projekt Sprzedawca poezji ma na celu sprowokowanie dyskusji na temat współczesnego rynku książki poetyckiej i marketingu w literaturze oraz podniesienie kompetencji osób związanych z rynkiem książki. Celami projektu są także integracja branżowa i wymiana dobrych praktyk. Dzięki dotacji ministerialnej z programu „Partnerstwo dla książki” udział w obu zajęciach będzie bezpłatny, a Biuro Literackie pokryje koszty trzech noclegów wraz z wyżywieniem.

 

W tym roku podczas Stacji Literatura 25 pracować będzie łącznie aż 19 pracowni. Weźmie w nich udział ponad 250 osób. 133 godziny zajęć poprowadzi 23 wykładowców. Poznamy od 15 do 25 laureatów projektów, którym zaproponowana zostanie publikacja książkowa. Swoje rozstrzygnięcie będzie mieć także całoroczna akcja „Wiersze i opowiadania doraźne”.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

inne wiadomości z kategorii