06/03/23

Podsumowanie naboru 2023

Artur Burszta

Strona cyklu

Strona A, strona B
Artur Burszta

Menadżer kultury. Redaktor naczelny i właściciel Biura Literackiego. Wydawca blisko tysiąca książek, w tym m.in. utworów Tymoteusza Karpowicza, Krystyny Miłobędzkiej, Tadeusza Różewicza i Rafała Wojaczka, a także Boba Dylana, Nicka Cave'a i Patti Smith. W latach 1990-1998 działacz samorządowy. Realizator Niemiecko-Polskich Spotkań Pisarzy (1993-1995). Od 1996 roku dyrektor festiwalu literackiego organizowanego jako Fort Legnica, od 2004 – Port Literacki Wrocław, od 2016 – Stacja Literatura w Stroniu Śląskim, a od 2022 – TransPort Literacki w Kołobrzegu. Autor programów telewizyjnych w TVP Kultura: Poezjem (2008–2009) i Poeci (2015) oraz filmu dokumentalnego Dorzecze Różewicza (2011). Realizator w latach 1993–1995 wraz z Berliner Festspiele Niemiecko-Polskich Spotkań Pisarzy. Wybrany podczas I Kongresu Menedżerów Kultury w 1995 roku do Zarządu Stowarzyszenia Menedżerów Kultury w Polsce. Pomysłodawca Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Współtwórca Literary Europe Live – organizacji zrzeszającej europejskie instytucje kultury i festiwale literackie. Organizator Europejskiego Forum Literackiego (2016 i 2017). Inicjator krajowych i zagranicznych projektów, z których najbardziej znane to: Komiks wierszem, Krytyk z uczelni, Kurs na sztukę, Nakręć wiersz, Nowe głosy z Europy, Połów. Poetyckie i prozatorskie debiuty, Pracownie literackie, Szkoła z poezją. Wyróżniony m.in. nagrodą Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR za „odwagę wydawania najnowszej poezji i umiejętność docierania z nią różnymi drogami do czytelnika” oraz nagrodą Biblioteki Raczyńskich „za działalność wydawniczą i żarliwą promocję poezji”.

 

Czas na podsumowanie tegorocznego naboru do projektów Biura Literackiego. W 81. odcinku „Strony A, strony B” wrażenia Anny Cieplak i Joanny Mueller z lektury zgłoszeń. Ważne informacje dla osób, które przesłały swoje propozycje. Dane dotyczące liczby zgłoszeń, miast, z których pochodzi najwięcej nadesłanych książek, przekroju wiekowego.

Dowiemy się także, jak będzie przebiegał proces potwierdzania udziału w Pracowniach, a następnie prac w poszczególnych grupach. Usłyszymy, kiedy zostanie ogłoszony program festiwalu oraz ruszy rezerwacja wejściówek i miejsc hotelowych. Nie zabraknie także najnowszych rekomendacji muzycznych. Wygospodaruj czas na audycję i szykuj się TransPort Literacki 28!

 


Wyślij swoje zgłoszenia do projektów, do których trwa jeszcze nabór:

Pracownia pracy nad książką wierszem 2023
dla osób, które nie szukają wydawcy, ale potrzebują wsparcia redaktorskiego dla książki poetyckiej

Pracownia pracy nad książką prozą 2023
dla osób, które nie szukają wydawcy, ale potrzebują wsparcia redaktorskiego dla książki prozatorskiej

Pracownie przekładowe 2023
dla osób, które tłumaczą lub mają zamiar tłumaczyć literaturę z języka czeskiego, islandzkiego, niderlandzkiego, norweskiego, serbskiego, węgierskiego i włoskiego

Pracownia czytelnicza 2023
dla lubiących dyskutować o książkach w doborowym towarzystwie

Pracownia krytyczna 2023
dla piszących recenzje, prowadzących podcasty czy programy na YouTube

Pracownia nauczycielska 2023
dla nauczycieli chcących poszerzyć swoją wiedzę w obszarze współczesnej literatury