debaty / WYDARZENIA I INICJATYWY

Rekwizyt

Kuba Mikurda

Głos Kuby Mikurdy w debacie "Z Fortu do Portu".

strona debaty

Z Fortu do Portu

Drobiazg: zapisek na bilecie. Towarzysz podróży (student psychologii z Sopotu, na odchodnym zapraszał do “Małej Siouxie”) opowiadał o kapitalnej imprezie w Legnicy (“W Legnicy?”). Zanotowałem namiar na portal wydawnictwa “Pomona” (gdzie – przed Portem, przed Biurem Literackim – Tomasz Majeran podwieszał stronę festiwalu) i ówczesny adres “Literatury na Świecie” (kolega bardzo zachęcał).

Po powrocie zajrzałem na stronę festiwalu, na strony Biura zaglądałem przez trzy kolejne lata, trochę z obawą, trochę nieufnie, ciągle nie dojeżdżając do Legnicy. Dopiero w 2002 roku zdecydowałem, że już. Konsekwencje trwają.

O AUTORZE

Kuba Mikurda

Urodzony w 1981 roku. Dziennikarz, filmoznawca, psycholog, filozof. Członek zespołów redakcyjnych „Wide Screen”, „International Journal for Žižek Studies” i „Krytyki Politycznej”. Współpracuje z Katedrą Kultury Współczesnej UJ, Centre for Advanced Studies in the Humanities UJ. Nagrodzony w konkursie im. Krzysztofa Mętraka (2007, 2008). W 2008 roku zwycięzca polskiej edycji konkursu „International Young Screen Entrepreneur” organizowanego przez British Council. Mieszka w Krakowie.