debaty / WYDARZENIA I INICJATYWY

Z Fortu do Portu

Redakcja biBLioteki

Wprowadzenie do debaty "Z Fortu do Portu".

strona debaty

23 kwietnia startuje 15. Port Wrocław. Wyjątkowa edycja imprezy jest dobrą okazją do zestawień, wspomnień, statystyk i bilansów. Po Bitwie o Legnicę przypominamy w Przystani! głosy uczestników z 10. rocznicy festiwalu, a od 3 marca ruszamy z jubileuszowymi wspominkami 15. Portu. Jeśli wzięłaś/wziąłeś udział chociaż w jednym festiwalu, spróbuj odpowiedzieć na któreś z poniższych pytań:

Czym było i jest dla każdego z nas uczestnictwo w Forcie i Porcie? Jak bardzo festiwal zmienił nasze nastawienie do poezji? Jak z perspektywy czasu oceniamy pierwsze Forty? Co impreza zyskała, a co straciła na przeprowadzce z Legnicy do Wrocławia? Jacy twórcy i które występy najbardziej zapadły nam w pamięć? Jakie wydarzenia, dyskusje, koncerty i projekty porwały nas bez reszty?

Czy mamy swoje ulubione festiwalowe książki? Która ze scenografii, opraw muzycznych i wizualnych była najciekawsza? Jaka formuła imprezy jest nam najbliższa: multimedialne przedstawienia z Portów Wrocław z lat 2005-2008? Teatralne czytania bez specjalnej oprawy z Portów Legnica 2000-2003 i Portu Wrocław 2009? A może happeningi literackie, z którymi kojarzą się pierwsze Forty?

Odpowiedzi na te i inne wątki (warte uwzględnienia w tej wspominkowej dyskusji) przesyłać można na adres przystan@biuroliterackie.pl.