Stacja Literatura 22 za 122 dni

Port Literacki “po zejściu na ląd znalazł odpowiednią Stację” i “odzyskał miano najbardziej twórczego festiwalu literackiego w Polsce” – pisano w podsumowaniach 21. edycji imprezy organizowanej od 1996 roku przez Artura Bursztę i Biuro Literackie. “Gazeta Wyborcza” nie kryła zaskoczenia frekwencją: “To miał być kameralny festiwal literacki. W sześciotysięcznej gminie zjawiło się jednak aż 400 gości z 30 krajów”. W podobnym tonie utrzymana była recenzja w “Wywrocie”: “Przez wszystkie trzy dni prowadzący ścierali się ze szczelnie wypełniającymi sale uczestnikami”.

 

Festiwal powrócił po latach na te same tory, po których poruszała się impreza w Legnicy i w pierwszych latach we Wrocławiu – gdy centralne miejsce rezerwowane było dla początkujących i mniej znanych autorów. “Wówczas tworzyła się literacka legenda Krystyny Miłobędzkiej, Andrzeja Sosnowskiego, Marcina Świetlickiego i Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, teraz natomiast byliśmy świadkami pokoleniowej zmiany i narodzin nowych osobowości z Konradem Górą i Bronką Nowicką na czele”. Kolejna edycja najstarszego festiwalu literackiego w Polsce już za 122 dni. Czytajcie uważnie festiwalowe komunikaty i wybierzcie się na początku września w najciekawszą literacką podróż tego roku!

 

BL Img 2017.05.09 Stacja Literatura 22 za 122 dni_www_top

 

50 gości, 16 wydarzeń, 7 pracowni. Stacja Literatura 22 już 8 i 9 września w Stroniu Śląskim oraz w Siennej. Przez kolejne 22 dni na facebookowym profilu Biura Literackiego zdradzać będziemy najważniejsze szczegóły imprezy, którą jak przed rokiem realizujemy z przyjaciółmi z Literary Europe Live, miasta i gminy Stronie Śląskie, CETiK-u, Czarnej Góry Resort, przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej i MKiDN. Znowu pojawi się wiele zaskakujących debiutów. Np. współautorem graficznej oprawy festiwalu (pierwsza fotografia obok) będzie Jacek Dehnel. Spodziewajcie się niespodziewanego!

 

belka_1

inne wiadomości z kategorii